HABER: Beyrut limanındaki patlama, ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ı zor durumda bırakabilir

Beyrut limanındaki patlama, ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ı zor durumda bırakabilir

5 Ağustos 2020 17:13
Beyrut limanındaki patlama, ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ı zor durumda bırakabilir

Beyrut'ta liman bölgesinde meydana gelen şiddetli patlama Lübnan'ın toparlanmasını zorlaştıran bir etkiye neden olabilir. Patlama nedeniyle neredeyse tamamen tahrip olan Beyrut Limanı, Lübnan ve bölge ülkeleri için ticaretin ve ulaşımın en işlek kapılarından biri konumunda bulunuyordu.

Haber Yorumları (5)
M.BAHRİYELİ: Beyrut Limanı''daki patlamanın ekonomik etkileri üzerine düşünceler İlhami Genç''in Liman Ekonomisi kitabından ; ABD’de batı kıyısı limanlarının 10 gün süresince kapatılması (liman işçilerine bağlı olsa da aynı kapanma terörist saldırılardan da kaynaklanabilir): GSYH''da Hong Kong, Malezya ve Singapur''daki düşüşün yüzde 1. 1 olacağı tahmin edilmektedirYine ''İlhami Genç''in Liman Ekonomisi'' kitabından bir başka anekdot; Dünya barışı dünya ticaretinden dünya ticareti dünya limanlarından geçer. ''
HAMDİ LİMANCI: kesinlikle katılıyorum
HAMDİ LİMANCI: Kesinlikle katılıyorum, bölge barışı olmadan ülke kalkınması seraptırç
MEHMET GEMİCİ: Limanın ülke ve bölge ekonomisi için;İlhami Genç''in Liman Ekonomisi kitabından ; Gip= ?Dp ? Ip Tip =?(Gip Kp) Gip: GSYİH üzerindeki genel etki Dp: Toplam doğrudan katma değer Ip: Toplam dolaylı katma değer Tip: GSYİH üzerindeki toplam etki Kp: İndüklenen katma değerin oranı (değişken) Tip=?ücretler ?Kârlar ? Vergiler Liman Katkısı =Tip/Bölgesel veya ulusal GDP Genel katkı çarpan faktörü (Kip) ile tahmin edilir. Çıktı dağılımı ne kadar çok çeşitlenirse, çoğaltan faktörü o kadar yüksektir
SELAM SONER: LÜBNAN İÇİN TÜRKİYEMİZİN YARDIM EDEBİLECEĞİ ZAMAN ŞU ANDIR BENCE ORADAKİ İNSANLIK DRAMINA YARDIMCI OLMALIYIZ. . . . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyrut limanındaki patlama, ekonomik krizle boğuşan Lübnan'ı zor durumda bırakabilir Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 01:15:55. #1.15#
title