Beyrut: Beyrut'ta Noel Kutlaması

Beyrut: Beyrut'ta Noel Kutlaması

Lübnan'da Hükümeti Düşürmek İçin Yapılan Gösterilerin Merkezi Durumunda Olan Riyad El Solh Meydanı, Hıristiyanların ve Müslümanların Birlikte Katıldıkları Görkemli Noel Kutlamasına Sahne Oldu.

Beyrut: Beyrut'ta Noel Kutlaması

Lübnan'da hükümeti düşürmek için yapılan gösterilerin merkezi durumunda olan Riyad El Solh Meydanı, Hıristiyanların ve Müslümanların birlikte katıldıkları görkemli Noel kutlamasına sahne oldu.

Lübnan muhalefetinin Hizbullah'tan sonraki en büyük partisi durumunda olan Hıristiyan Özgürlükçü Bağımsız Cephe tarafından hazırlattırılan 42 metre uzunluğundaki dev Noel pastası, kutlamaya katılan her yaştan Lübnanlının iştahını kabarttı. Noel baba kıyafetiyle halka pasta servisi yapan parti mensuplarıysa katılımcılardan büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz günlerde Fuad Sinyora başbakanlığındaki hükümet karşıtı protesto eylemlerinin odak noktası haline gelen Riyad El Solh Meydanı, bu sefer adeta eğlencenin merkezi haline gelmişti. Lübnan'da Hıristiyan ve Müslümanların birlikte katıldığı ilk Noel kutlamasında, danslarıyla geceye renk katan genç kızlar göz doldurdu.