Beyonce, Müzik Dünyasının En Çok Kazanan Kadını Oldu

Forbes dergisi, ABD'li şarkıcı Beyonce'nin müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcısı olduğunu açıkladı.Madonna ve pek çok isim ise ilk 10'a giremeyerek sürpriz yaptı.

Müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcısı Beyonce oldu.

FORBES AÇIKLADI

ABD'li iş dünyası dergisi Forbes'tan yapılan açıklamada, 1 Haziran 2016 - 1 Haziran 2017 döneminde vergiler hariç 105 milyon dolar kazanan Beyonce'nin bu dönemde müzik dünyasının en çok kazanan kadın şarkıcısı olduğu belirtildi.

SON TURNESİNDEN 250 MİLYON DOLAR KAZANDI

Açıklamada, Nisan 2016'da "Lemonade" adlı stüdyo albümüyle müzikseverlerden ve eleştirmenlerden tam not alan Beyonce'nin, "Formation World Tour" adlı dünya turnesinin de yaklaşık 250 milyon dolar hasılat yakaladığı bilgisine yer verildi.

ADELE İKİNCİ SIRADA

Söz konusu dönemde İngiliz şarkıcı Adele'in 69 milyon dolarla dünyanın en çok kazanan ikinci kadın şarkıcısı olduğunu aktarılan açıklamada, ABD'li şarkıcı Taylor Swift'in 44 milyon dolarla üçüncü sırada geldiği ifade edildi.

Açıklamada, aynı dönemde ABD'li şarkıcılardan Celine Dion'un 42 milyon dolarla dördüncü, Jennifer Lopez'in de 38 milyon dolarla beşinci sırada geldiği bildirildi.

LADY GAGA İLK 10'A GİREMEDİ

Dünyaca ünlü şarkıcılardan Madonna, Lady Gaga, Selena Gomez ve Ariana Grande ise söz konusu dönemde kadın şarkıcılar arasında ilk 10'a girmeyi başaramadı.