Beyoğlu Sanat Galerisi'nde Barış Sergisi

Beyoğlu Sanat Galerisi'nde Barış Sergisi

İsrailli Müslüman, Yahudi ve Hıristiyan Çocukların Yaptığı Resimler, Beyoğlu Sanat Galerisi'nde Sergilendi. Sergiye Katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ve İsrail İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, Barış Mesajları Verdi.

Beyoğlu Sanat Galerisi'nde Barış Sergisi

İsrailli Müslüman, Yahudi ve Hıristiyan çocukların yaptığı resimler, Beyoğlu Sanat Galerisi'nde sergilendi. Sergiye katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ve İsrail İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, barış mesajları verdi.

Serginin açılışında konuşan İsrail'in İstanbul Başkansolosu Mordehai Amihai, sergide yer alan resimlerin çocukların görüş açısını yansıttığını belirterek, "Bence çok güzel ve iyimser bir sergi. Bu sergi aynı zamanda yetişkinler dünyasında yanlış şeylerin olduğunu anlatıyor. Çocuklar savaşlarda insanların neden öldüğünü bir türlü anlayamıyor" dedi.

Sergiyi Türk halkı ile paylaşmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Amihai, "Bu fotoğraflar yetişkinler için çok güçlü bir mesajdır. Şiddeti durdurmak için o çocuklar kendi vizyonlarını tablolara yansıtıyorlar" diye konuştu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan ise resimleri sergilemekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, bu tür aktivitelere her zaman kucak açmaya hazır olduklarını söyledi.

(MH-ÖFA-CC-Y)

Kaynak: İHA