Beyoğlu'nda Yunanlı Gazetecinin Darp Edilmesi

Beyoğlu'nda Yunanlı Gazetecinin Darp Edilmesi

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgos Koumountsakos, Yunan Gazeteci Andreas Rombopulos'un İstanbul'da Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Darp Edilmesini Kınadı.

Beyoğlu'nda Yunanlı Gazetecinin Darp Edilmesi

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yorgos Koumountsakos, Yunan gazeteci Andreas Rombopulos'un İstanbul'da kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edilmesini kınadı.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Koumountsakos, Yunan gazeteci Rombopulos'un İstanbul Beyoğlu'nda darp edilmesinden büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Koumountsakos, "Türkiye ve Yunanistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için iki tarafın da çaba gösterdiği bir sırada, iki ülke ilişkisinin bu tür saldırılarla sabote edilmesi çok üzücü. Ama şunu belirtmemiz gerekiyor ki, bu kişiler amaçlarına ulaşamayacaklar. Muhabirimize karşı yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, sorumlu kişilerin bir an önce

yetkililer tarafından tespit edilip, gerekenin yapılmasını talep ediyoruz. Ayrıca bundan sonra ikinci bir tatsız olayın gerçekleşmemesi için gereken önlemlerin alınmasını temenni ediyoruz" dedi.

(ES-OYK-OYK-NÇ-D)

Kaynak: İHA