Beyoğlu'nda Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası Yapıldı

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Beyoğlu Belediyesi ile Organize Edilen Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası Türkoğlu İlçesine Bağlı Beyoğlu Kasabasında Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksinde Yapıldı. Yapılan Güreş Şampiyonasına Bölge İllerden 360 Güreşçi Katıldı. Yapılan Güreşe Bölge Halkı Büyük İlgi Gösterdi.

Beyoğlu'nda Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası Yapıldı

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Beyoğlu Belediyesi ile organize edilen Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası Türkoğlu İlçesine Bağlı Beyoğlu Kasabasında Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksinde yapıldı.

Yapılan güreş şampiyonasına bölge illerden 360 güreşçi katıldı. yapılan güreşe bölge halkı büyük ilgi gösterdi. Açılışta bir konuşma yapan Beyoğlu Belde Belediye Başkanı Osman Okumuş, belediyelerin sadece yol, kaldırım ile uğraşmayacağını, bunların zaten yapması gereken görevler olduğunu söyledi. Başkan Okumuş, teknik belediyecilik yanında, sosyal belediyecilik anlamında da halkın ihtiyaçlarına cevap vermeleri gerektiğini de belirterek, ''Spora verdiğimiz önem sebebiyle güreş severlere unutulmaz bir gün yaşattığımıza inanıyoruz.'' dedi.

Yapılan güreşler için Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce pehlivanın gelerek kendilerini onurlandırdığını da belirten Başkan Okumuş, ''Misafirlerimiz beldemizi, şehrimizi tanıdılar. Bu tür organizasyonlara hem güreş severler için, hem de unutulmaya yüz tutan geleneksel spor dalları için ihtiyaç var.'' diye konuştu.

Türkiye Kısa Şalvar Güreş Şampiyonası'na AKP Kahramanmaraş Millet vekili Dr. Cafer Tatlıbal, İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu Kaymakamı Atila Kantay, Cumhuriyet savcısı Suat Uzun, spor il müdürü ali İhsan Kabakcı, Geleneksel Spor dalları as başkanı Sinan Sacer, çevre belde belediye başkanları ve spor sever vatandaşlar katıldı.