Beyoğlu'nda Nevruz Gösterisinde Olaylar Çıktı

Beyoğlu'nda Nevruz Gösterisinde Olaylar Çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda Nevruz Bayramı'nı Bahane Ederek Toplanan Yaklaşık 100 Kişilik Grup, Yasa Dışı Slogan Attıktan Sonra Polise Taşlarla Saldırdı. Çevik Kuvvet Ekipleri İse Gösterici Gruba Biber Gazı ile Karşılık Verdi.

Beyoğlu'nda Nevruz Gösterisinde Olaylar Çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda Nevruz Bayramı'nı bahane ederek toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, yasa dışı slogan attıktan sonra polise taşlarla saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri ise gösterici gruba biber gazı ile karşılık verdi.

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı'nı bahane ederek Dolapdere'deki Çukur Mahallesi'nde toplanan ve aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup, yaktıkları ateşin etrafında uzun süre bekledikten sonra bölücü terör örgütü lehine slogan attı. Ardından caddedinin başında güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisinin üzerine yürüyen grup, polise taşlı saldırıda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen çevik kuvvet polisi, gösterici gruba biber gazı kullanarak müdahele etti. Biber gazının etkisiyle sokak aralarına kaçan şahıslarla, polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

Olayla ilgili gözaltına alınan kimse olmazken, bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığı gözlendi.

(ME-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA