Beyoğlu'nda Korsan Gösteriye Polis Müdahalesi

Beyoğlu'nda Korsan Gösteriye Polis Müdahalesi

Beyoğlu'nda Basın Açıklaması Yapan Bir Grup, Ellerinde Meşalelerle İzinsiz Yürüyüş Yapmak İsteyince Polis Müdahalesi ile Karşılaştı. 'Dağılın' Uyarısına Aldırış Etmeyip Yürüyüşe Devam Eden Gruba Yapılan Müdahalede Bazı Göstericiler Gözaltına Alındı.

Beyoğlu'nda Korsan Gösteriye Polis Müdahalesi

Beyoğlu'nda basın açıklaması yapan bir grup, ellerinde meşalelerle izinsiz yürüyüş yapmak isteyince polis müdahalesi ile karşılaştı. 'Dağılın' uyarısına aldırış etmeyip yürüyüşe devam eden gruba yapılan müdahalede bazı göstericiler gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Beyoğlu Taksim Meydanı'nda biraraya gelen yaklaşık 40 kişilik bir grup cezaevlerindeki tecritin kaldırılması talebiyle basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından ellerinde meşalelerle İstiklal Caddesi üzerinde izinsiz yürüyüş yapmak isteyen grup ile polis arasında arbede yaşandı. Bunun üzerine polis, yürüşün yasal olmadığını belirterek grubun dağılmasını istedi. Ancak yürüyüşte ısrar eden grubun uyarılara rağmen dağılmaması üzerine polis, zor kullanarak göstericilere müdahale etti. Müdahalenin ardından bazı göstericiler gözaltına alınırken, olay sırasında polisin kullandığı biber gazı da çevredeki vatandaşları zor durumda bıraktı.

Müdahale sonrası gözaltına alınan yaklaşık 10 kişi, emniyet müdürlüğüne götürüldü.

(ME-AS-OK-Y)

Kaynak: İHA