"Beynimi Sildirdim" Diyen Ebru Polat, Türkiye'yi Kandırmış

"Beynimi Sildirdim" Diyen Ebru Polat, Türkiye'yi Kandırmış

20.04.2016 14:33 | Son Güncelleme: 14.05.2020 12:06

"Beynimi sildirdim" açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Ebru Polat'ın iddiasına yanıt veren Prof. Dr. Mesut Çetin, "Öyle bir tedavi yöntemi yoktur" dedi.

"Beynimi sildirdim" açıklamasıyla gündem oluşturan Ebru Polat'ın söylemine bilimsel açıklama geldi. Psikofarmakoloji Kongresi açılışında kendisine bu konuyla ilgili soru sorulan Prof. Dr. Mesut Çetin "Beyin silinmesi diye bir tedavi yöntemi yoktur" dedi

Psikofarmakoloji Derneği'nin "Beyin Aklımızda" sloganı ile düzenlediği 8. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi & 4. Çocuk ve Ergen Psikofarmakolojisi Sempozyumu'nun açılışı Antalya'da yapıldı.

"ÖYLE BİR TEDAVİ YÖNTEMİ YOKTUR"

Kongredeki bilimsel paneller ve konferanslar esnasında "Beyin silinmesi diye bir tedavi yöntemi var mıdır?" sorusuna Prof. Dr. Mesut Çetin "Beyin silinmesi diye bir tedavi yöntemi yoktur. Orada bahsedilen TMU dediğimiz veya TMS (Trans Manyetik Stimülasyon) denen tedavi şekli bizim de uyguladığımız bir tedavi şeklidir. Özellikle EKT gibi tedavilerle unutkanlık gibi hafıza bozukluklarına neden olabilmektedir o tedavi şekilleri. TMS ve TMU dediğimiz tedavi yönteminde aksine hafıza bozuklukları olmamaktadır, o yüzden bizim özellikle tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir. Kongremizde bu konu detaylı olarak tartışılacak, workshop ve videolarla izleyicilere aktarılacaktır" açıklamasında bulundu.

Haber Yorumları (4)
SADIK YOLVER: ben anlamıyorum olmayan şleyı nasıl sıldırıyor
CEMAL: offff ebru offfffff
MUSA DUNYA: bizim paralel gazeteciler gibi sildirmiş heralde
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title