Beylikdüzü'ne 100 Dönümlük Tır Parkı

Beylikdüzü'ne 100 Dönümlük Tır Parkı

Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmayla Liman Yolu'nda artık TIR'lar park edemeyecek.

18.04.2012 21:46 | Son Güncelleme: 18.04.2012 21:44
Beylikdüzü'ne 100 Dönümlük Tır Parkı

Beylikdüzü Belediyesi, gerçekleştirdiği çalışmayla ilçeyi rahatlatacak bir projeye daha imza atıyor. Liman Yolu altında TIR'ların park edebilmesi için yaklaşık 100 dönüm alandan oluşan TIR Parkı çalışmalarına başlandı.

Projenin ilk etabında 30 dönüm alan üzerinde çalışma gerçekleştirilecek ve hizmete sunulacak. Projenin kalan kısmı ise, Ambarlı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi kapsamında gerçekleştirilen dere ıslah çalışmalarının ardından tamamlanacak. İkinci etapta yapılan çalışmalar ile 70 dönümlük alan da TIR Parkı'na eklenmiş olacak. Toplamda 100 dönümlük alan TIR'ların parkı için hizmete sunulacak ve Liman Yolu, TIR'ların park alanı olmaktan kurtarılacak.

Dev proje hayata geçiriliyor

Konu ile ilgili açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, gerçekleştirecekleri çalışma ile Liman Yolu'nu bu sorundan kurtaracaklarını söyledi. Yapılan çalışma ile TIR şoförlerinin de rahatlayacağını ifade eden Başkan Uzun, üzerinde uzun zamandır çalıştıkları projeyi artık hayata geçireceklerini ifade etti.

Liman Yolu'nun TIR'lardan arındırılmasına yönelik çalışma, bölge halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Kaynak: Bültenler

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title