Beylikdüzü'ndeki Patlamada Yaralı Sayısı 8 (3)

Beylikdüzü'ndeki Patlamada Yaralı Sayısı 8 (3)

Beylikdüzü'nde Bir Çay Bahçesinde Patlama Meydana Geldi. Patlamada Altısı Hafif 8 Kişi Yaralandı. Olaydan Sonra Olay Yerinde Şerit Çeken Güvenlik Güçleri Delil Topladı. Patlamanın Ses Bombasından Kaynaklandığı İhtimali Üzerinde Duruluyor.

Beylikdüzü'ndeki Patlamada Yaralı Sayısı 8 (3)

Beylikdüzü'nde bir çay bahçesinde patlama meydana geldi. Patlamada altısı hafif 8 kişi yaralandı. Olaydan sonra olay yerinde şerit çeken güvenlik güçleri delil topladı. Patlamanın ses bombasından kaynaklandığı ihtimali üzerinde duruluyor.

Edinilen bilgiye göre, patlama Büyükçekmece Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Yeşil Vadi Kafe önünde saat 20.30 sularında meydana geldi. Patlama sonrası olay yerinde büyük panik yaşandı. Patlama nedeniyle kafede oturan ve kafenin önünden geçmekte olan 8 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerinin yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralılardan altısının hafif bir şekilde yaralandığı belirtilirken, diğer ikisinin tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Patlamanın meydana geldiği yerin Jandarma Karakolu'nun arkasında meydana gelmesi dikkat çekti.

Olaydan sonra bölgeye çok sayıda jandarma ekipleri sevk edildi. Olay yerine şerit çeken güvenlik güçleri, delil topladı. Bu sırada vatandaşlar ile jandarma arasında kısa süreli tartışma yaşandı. Patlamanın üç metre önünde meydana geldiğini belirten ve olayda otomobili zarar gören Dündar Ağda isimli vatandaş, "Çay bahçesinden çıktım, arabama binmek üzereyken, büyük bir patlama meydana geldi. Olayda yaralananları göremedim. Olaydan sonra büyük bir panik oldu. Yerde kan izleri vardı. Tahminimce yaralananlar panikten yaralandı." dedi.

Jandarma ekipleri olayı görenlerin de bilgisini alarak araştırmalarına devam etti. Patlamanın olduğu sırada çay bahçesinde bulunduğunu belirten Çağan Çağıllı, "Patlama büyük bir gürültüyle meydana geldi. Patlama o kadar şiddetli oldu ki, hastaneye gittiğimde kulaklarım duymuyordu" şeklinde konuştu.

Olay yerine gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Vehbi Orakçı, patlamanın ses bombasından kaynaklanabileceği ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi. Basın mensuplarının "Çete alacak-verecek meselesi yüzünden patlamanın meydana geldiği iddia ediliyor?" sözüne Orakçı, "Yetkililerin araştırması devam ediyor. Şu anda bilgim yok" şeklinde cevap verdi.

Olaydan sonra yaralı yakınları hastaneye akın etti. Yaralılardan altısının bugün gerekli tedavinin ardından taburcu olacağı, diğer iki yaralının ise gerekli tedavilerinin ardından yarın taburcu olabileceği vurgulandı.

Hastanenin Genel Direktörü Prof. Dr. Melih Bulut, olaydan sonra yaralıların hastanelerine getirildiğini ve tedavilerinin yapıldığını ifade etti. Yaralıların altısının bugün taburcu olacağını anlatan Bulut, diğer iki yaralının tedavilerinin gerçekleştirilmesinden sonra taburcu olabileceklerini kaydetti.

Olayda yaralananların isimleri ise şöyle: Murat Deniz, Hüseyin Can Akbay, Barkın Kurt, Burak Kılınç, Halit Onur Zor, Mehmet Nurullah Kural, Mustafa Tayran Ulu, Şeyda Çapar.