Beylikdüzü'nde Jandarma Karakolu Yakınında Patlama: 5 Yaralı

Beylikdüzü'nde Jandarma Karakolu Yakınında Patlama: 5 Yaralı

Beylikdüzü'nde Jandarma Karakolunun Yakınında Bulunan Bir Çay Bahçesine Bırakılan Ses Bombası Büyük Bir Gürültüyle Patladı. Patlamanın Etkisiyle 3 Kişinin Yaralandığı Öğrenildi.

Beylikdüzü'nde Jandarma Karakolu Yakınında Patlama: 5 Yaralı

Beylikdüzü'nde jandarma karakolunun yakınında bulunan bir çay bahçesine bırakılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın etkisiyle 3 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 20.30 sırasında Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Yeşil Vadi Çay Bahçesi'nde meydana geldi. Bahçenin yanındaki bir kulübeye konulan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı. Çay bahçesinde bulunan vatandaşların yoğunluğu nedeniyle büyük bir panik yaşanırken, bölgeye çay bahçesinin yaklaşık 300 metre yakınında bulunan jandarma komutanlığından askerler sevk edildi. Patlamanın etkisiyle bazı vatandaşlar yaralanırken, çay bahçesinde bulunan masa, sandalye ve aksesuarlar etrafa saçılırdı. Yaralanan vatandaşların ise daha çok yüksek sesin etkisiyle kulak ve kafa bölgelerinden hafif yara aldıkları öğrenildi. Jandarma ekipleri, olay yerinde inceleme çalışması başlatarak bölgeyi güvenlik kordonu altına aldı.

Patlamanın meydana geldiği sırada aracıyla geçmekte olan Fatih Burak, "Ben arabamla geçerken yüksek gürültü ile patlama meydana geldi. Ses o kadar çoktu ki, aracımın hava yastığı patladı. Ne olduğunu anlayamadım. Bir kaç kişinin yaralı olduğunu gördüm" dedi. Patlama esnasında otomobilinden çıkmakta olan Murat Ağdağ ise, "Patlama nedeniyle çok yüksek bir ses geldi. Tam o sırada kapıyı açmıştım. Patlamanın etkisiyle saçlarım dibinden fırladı. Bir baktım ki saçlarımın bir kısmı dökülmüş. Şu anda omuzlarım dökülmüş saçlarımla doldu" dedi.

Patlama nedeniyle yaralanan 5 kişinin yakında özel bir hastaneye götürüldüğü bildirildi.

(ÖÖ-CİN-NÇ-Y)