Beykoz'un Mozart'ı Piyanosuna Kavuştu

Beykoz'un Mozart'ı Piyanosuna Kavuştu

Geçtiğimiz aylarda müzik yeteneğiyle gündeme gelen otizmli Yunus Yazar, komedyen Cem Yılmaz ile birlikte Akmerkez doremusic mağazasına giderek, yeni piyanosuna kavuştu.

Beykoz'un Mozart'ı Piyanosuna Kavuştu

Cem Yılmaz ve doremusic Yunus Yazar'a yeni piyanosunu hediye etti.

İstanbul'un Beykoz semtinde yaşayan ve dünyaca ünlü besteci Mozart'la aynı müzik kulağına sahip olan 19 yaşındaki otizmli Yunus Yazar geçtiğimiz aylarda konservatuar hayaliyle gündeme gelmişti. Komedyen Cem Yılmaz'ın attığı, "Bu kardeşimize destek olmak istiyorum. Konservatuvar okuması için yetkililer de destek olursa burs vermek isterim" tweet'i ile konu kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Gelişmelerin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına kabul edilen Yunus, şimdi de yeni piyanosuna kavuştu.

Türkiye'de müzik enstrümanları sektörünün lideri doremusic bu kapsamda Cem Yılmaz ile iletişime geçerek ünlü komedyenle işbirliği yaptı. doremusic yetkilileri Yunus'un müzik öğretmenine de ulaşarak, Yunus için en uygun piyano modelini belirledi. Yunus bugün Cem Yılmaz ile birlikte Akmerkez doremusic mağazasına gelerek Yamaha B-2 model piyanosunu aldı.