Beykoz'da Suç Örgütü Operasyonu: 27 Gözaltı

Beykoz'da Suç Örgütü Operasyonu: 27 Gözaltı

Beykoz'da Yaşlı ve Kimsesiz Gayrimüslim Kişilerin Mülklerini Tehdit Yoluyla Elde Etmek İsteyen Organize Suç Örgütünü Takibe Alan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Ekipleri, Bazı Kamu Görevlilerinin de Aralarında Bulunduğu 27 Kişiyi Gözaltına Aldı.

Beykoz'da Suç Örgütü Operasyonu: 27 Gözaltı

Beykoz'da yaşlı ve kimsesiz gayrimüslim kişilerin mülklerini tehdit yoluyla elde etmek isteyen organize suç örgütünü takibe alan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, bazı kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu 27 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların, Beykoz'da mülklerini elde etmek istedikleri gayrimüslim bir kişiyi öldürerek, domuz bağı ile bağlayıp gömdükleri iddiasına ilişkin de sorgulandıkları öğrenildi.

Kayıp oldukları ifade edilen 2 kişinin de öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polisin, bölgede başlattığı geniş çaplı araştırma sürüyor.

Bu arada, operasyonun, Beykoz'da evini satan bir kadının, 20 gün sonra ölü bulunmasının ardından, üvey oğlunun emniyete başvurusu üzerine başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: AA