Beykoz'da Orman Yangını

Beykoz'da Orman Yangını
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

* Polonezköy'de tabiat parkı olduğu belirtilen ormanlık alanda yangın çıktı.

* Polonezköy'de tabiat parkı olduğu belirtilen ormanlık alanda yangın çıktı. Havanın karanlık olması nedeniyle itfaiye helikopteri yangına müdahale edemedi.

İş makineleri ile ormanın içerisinde yol açılarak itfaiye araçları yangının müdahale etmesi sağlandı. Yangın yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı.

Haber-Kamera: Uğur AYAZSIN/ İstanbul DHA

Beykoz'a bağlı Polonezköy'de tabiat parkı olduğu belirtilen ormanlık alanda saat 17.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Ormanlık alandaki yangına yol olmadığı için itfaiye erleri müdahale edemedi. Rüzgarın da etkisi ile alevler geniş alana yayıldı. Yangının daha fazla ilerlemesini engellemek için Orman İşletme Şefliğine ve İstanbul itfaiyesine bağlı ekipler kürekler ile ormana girdi. Yaklaşık 3 kilometre yürüyen itfaiye erleri ve Orman İşletmeleri çalışanları yangının bulunduğu alana ulaştı. Kürekler ile yangının büyümesini engellemek için müdahale edildi. Bu sırada ekipler yangına ulaşmak için iş makineleri ile ormanın içerisinde yol açtı. Açılan yoldan itfaiye araçları yangının olduğu alana ulaşarak müdahale etti. Yangın yaklaşık 3 saat sonra itfaiye ekiplerinin çalışması sonucunda kontrol altına alındı.

HELİKOPTER İLE MÜDAHALE EDİLEMEDİ

Yangına müdahale etmek için itfaiye helikopterine talimat verildi. Ancak havanın kararmış olmasından dolayı itfaiye helikopteri yangına müdahale edemedi. Beykoz, Kavacık ve Çavuşbaşı'ndan gelen itfaiye ekipleri ve iş makineleri yangına müdahale etmeye çalışıyor.

Beykoz'da Orman Yangını
Beykoz'da Orman Yangını

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title