Beyin Tümörü Haberleri

Beyin Tümörü haber, Beyin Tümörü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyin Tümörü - 25.12.2018
İran'ın Önde Gelen Din Adamı Şahrudi Hayatını Kaybetti
İran'ın önemli politikacılarından ve önde gelen din adamlardan Mahmud Haşimi Şahrudi, hayatını kaybetti. İran'da 1999-2009 arasında Adalet Bakanlığı yapan 69 yaşındaki Şahrudi, beyin tümörü nedeniyle Almanya'da tedavi altında bulunuyordu.
Beyin Tümörü - 17.12.2018
Niğde'de Beyin Tümörü Ameliyatı Yapıldı
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk defa yapılan malign neoplazmi (GBM) kötü beyin tümörü ameliyatı başarıyla yapıldı.
Beyin Tümörü - 04.12.2018
Ebeveynlerin Ergenlik Yaşı Çocuğu Etkileyebiliyor
ERKEN ERGENLİĞİN TEDAVİSİ ALTTA YATAN NEDENE GÖRE DEĞİŞİYOR Erken ergenliğin tedavisinin altta yatan nedene göre değişiklik gösterdiğini vurgulayan Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç. Dr. Sebahat Ağladıoğlu, "Erkek çocuklarda erken ergenlikle karşılaşıldığında altta yatan beyin tümörü gibi ciddi hastalıklar da olabilir.
Beyin Tümörü - 30.11.2018
Meb, Yönetmen Ahmet Uluçay'ı Unutmadı
Beyin tümörü nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi görürken zatürreye yakalanan iki çocuk babası Uluçay, 55 yaşındayken 30 Kasım 2009'da vefat etti.
Beyin Tümörü - 14.11.2018
Telefonun Uykuya Daldığımız Odada Olmaması Gerekiyor"
Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Tuncay Di·lci·, "Telefona 90 santimetre altında, yastık altında veya yanında uyuyorsak beyin tümörü olma olasılığımız yüzde 90. Dolayısıyla telefonun uykuya daldığımız odada olmaması gerekiyor.
Beyin Tümörü - 14.11.2018
Dijital Bağımlılığa Zombi Mizanseniyle Dikkat Çektiler
Cep telefonlarındaki bakteri sayısının tuvalet kapılarındaki bakteri sayısından 18 kat daha fazla olduğuna da dikkat çeken Dilci, "Cep telefonları gerçek amacı dışında kullanıldığında yaşamımızı kısıtlıyor, bizi esir alıyor. Yürürken, çalışırken, spor merkezinde bizi kısıtlıyor. Duştayken telefon kullananların oranı yüzde 12. İbadet yerlerinde yüzde 19. Ne yazık ki en fazla da araç kullanırken bakılıyor. İnsanların kendine zaman ayırması gerekiyor. Telefonunu akşam saatlerinde ailesine, kendisine zaman ayırmak için kapatması gerekiyor. Cep telefonu yastığınızdan 90 santimetre yakınında uyuyorsanız, beyin tümörü olma şansınız yüzde 90.
Beyin Tümörü - 06.11.2018
Bağışlayıcı Aile, 1 Yıl Sonra Çocuklarının Kalbini Dinlerken Gözyaşı Döktü
Bulgar anne, oğlunun kalp atışlarını Türk akranının göğsünde duydu. İliya Zhekov, geçen yıl Türkiye'de geçirdiği beyin tümörü ameliyatının ardından komaya girdi, beyin ölümü gerçekleşti.
Beyin Tümörü - 05.11.2018
Samet'in Bağışlanan Organları 4 Kişiye Hayat Verecek
ANTALYA'da, beyin tümörü nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Samet Büyükkurt'un (22), bağışlanan organları dört hastaya hayat verecek.
Beyin Tümörü - 03.11.2018
Tedavi Gören Küçük Feridenaz'a Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
Uşak'ın Eşme ilçesinde yaşayan FeridenazHasçelik, şiddetli baş ağrıları yaşamaya başladı. Ailesi, Feridenazı'ı Eşme'de doktora götürdü. Doktorlar, küçük kızın baş ağrılarının sinüzitten kaynaklandığını söyledi. Bir süre ilaçla tedavi gören Feridenaz'ın daha sonra elleri titremeye başladı. Yürürken dengesini de yitiren küçük kızı bir kez daha hastaneye götüren Hasçelik Ailesi'ne doktorlar, Bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Kızınızı nöroloji doktoruna götürün dedi. Bunun üzerine Feridenaz'ı Denizli'ye götüren aile, kötü haberi burada MR çekildikten sonra aldı. Doktorlar, o zaman henüz 8 yaşında olan Feridanaz'a beyin tümörü teşhisi koydu.
Beyin Tümörü - 02.11.2018
Beyninde Çıkan "Uçuk" Hayatını Değiştirdi
Yaklaşık 1,5 yıl önce baş ağrısı, halsizlik ve konuşma güçlüğü şikayetiyle doktora başvuran Tunay, beyin tümörü şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
Beyin Tümörü - 12.10.2018
Vefat Eden Lise Öğrencisi, Ünye'de Toprağa Verildi
Samsun'da, 3 yıldır beyin tümörü tedavisi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden 18 yaşındaki Büşra Yeşil'in cenazesi, hastaneden alınarak Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evinin önüne getirildi.
Beyin Tümörü - 22.08.2018
Kanser Hastası Annesi İçin "Balcı" Oldu
Antalya'da emlakçılık yapan 38 yaşındaki Berkay Şenyurt, 10 yıldır beyin tümörü kanseriyle mücadele eden annesine organik balın iyi geleceği düşüncesiyle mesleğini bırakıp sertifikalı arıcılık yapmaya başladı.
Beyin Tümörü - 07.08.2018
Uşak'ta Mikro Cerrahi Ameliyatlarına Başlandı
Mikro cerrahi ile boyun fitığı, omurga kırıkları, sırt ve bel fıtığı, beyin tümörü, omurga tümörleri ameliyatlarının yapılabileceğini belirten Aydın, ilk bel fıtığı ameliyatının ise yapıldığını aktardı.
Beyin Tümörü - 28.07.2018
Milletvekili Erdoğan'dan Taziye Ziyaretleri
Mehmet Erdoğan, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, belediye meclisi üyeleri, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney ve ilçe teşkilatı üyeleriyle Gaziantep'teki bir özel hastanede beyin tümöründen ameliyat olduktan sonra tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybeden Araban ilçesi Dağdancık Mahallesi Muhtarı, evli ve 6 çocuk babası Mehmet İzsüren'in (42) taziyesine gitti.
Beyin Tümörü - 13.06.2018
Sahte Profesör Gözaltında
İstanbul DHA  Kendisinin Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) mezunu Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Profesörü olduğunu iddia eden Cüneyt T.'nin lise mezunu olduğu ortaya çıktı. Sahte profesör gözaltına alındı.    Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Lise Mezunu olmasına rağmen kedisini Gülhane Askeri Tıp Akademisi Mezunu Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahi Prof. Dr. Cüneyt T., olarak tanıtan Cüneyt T. isimli şahıs gözaltına alınmıştır.      Cüneyt T.,1985-1986 yıllarında Almanyada Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesinde ve ABD'de beyin Tümörleri üzerinde ihtisas yaptığını ve 10.000nin üzerinde beyin Tümörü Ameliyatlarını başarılı sekilde gerçekleştirdiğini 2006-2009 arası aktif çalışmaları olduğunu 2009'dan sonra da sadece misafir hoca olarak ameliyatlara iştirak ettiğini şimdiye dek hiç bir hastasının eks olmadığını katıldığı bir çok Ulusal Kanalda Sağlık  Programlarında dile getirmiştir.
Beyin Tümörü - 13.06.2018
Sahte Tıp Profesörü Gözaltına Alındı
Lise mezunu olmasına rağmen kendisini Gülhane Askeri Tıp Akademisi mezunu, Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Prof. Dr. olarak tanıttığı belirlenen C.T'nin ayrıca, "1985-1986 yıllarında Almanya Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gördüğü, ABD'de beyin tümörleri üzerinde ihtisas yaptığı, 10 binin üzerinde beyin tümörü ameliyatını başarılı şekilde gerçekleştirdiği, 2006-2009 arası aktif çalışmaları olduğu, 2009 sonrası sadece misafir hoca olarak ameliyatlara iştirak ettiği, şimdiye dek hiçbir hastasının hayatını kaybetmediği" şeklinde tanıtımının yapıldığı tespit edildi.
Beyin Tümörü - 08.05.2018
Hastalıkları Onları "Deha" Yaptı
MEDİCANA International Ankara Hastanesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Alev Leventoğlu migren, küme baş ağrısı, beyin tümörü gibi hayatı kabusa çevirebilen bazı rahatsızlıkların kimi zaman beynin sanatsal yanını ortaya çıkardığına dikkat çekti: "Hayatı boyunca migrenden şikayet etmiş pek çok...
Beyin Tümörü - 15.04.2018
Kafatasını Çıkarıp Tümörü Temizlediler
"Rastladığımız ender durumlardan biri" Ameliyatı gerçekleştiren Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünde görevli Doç. Dr. Hülagü Kaptan, beyin tümörü, bel ve boyun fıtığı gibi ameliyatları gerçekleştirdiklerini zaman zaman ise değişik değişik öykülerle hastaların kendilerine müracaat ettiğini söyledi.
Beyin Tümörü - 13.04.2018
Türkiye'nin Boyu Uzuyor!
"BÜYÜME İÇİN DE SPOR ÇOK ÖNEMLİ" Büyüme hormonunun eksikliğinin çeşitli nedenleri olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Darendeliler "Büyüme hormonu eksikliği doğumsal olabilir, genetik olabilir ya da sonradan gelişebilir. Sonradan gelişenlerinin de büyük bir kısmının nedeni bilinmiyor ama beyin tümörü, kafa travması gibi nedenlerle olabilir.
Beyin Tümörü - 13.04.2018
"Çocuğunuz 2 Yıl Üst Üste Aynı Kıyafeti Giyiyorsa Büyüme Geriliği Olabilir"
"BÜYÜME GERİLİĞİNİN ALTINDA BAŞKA BİR HASTALIK YATIYOR OLABİLİR" Boy kısalığının ya da büyüme geriliğinin nedeninin altta yatan bir hastalık olabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Darendeliler, çocukların belirli aralıklarla izlenebileceğini belirtti ve ailelerin nelere dikkat etmesi gerektiğine dair şunları söyledi: "Özellikle okula başlarken yaşıtları ile karşılaştırarak fark edilebilir. Okulda boyu nedeni ile hep ön sıralarda oturuyorsa olabilir. 2 yıl üst üste aynı kıyafeti giyebiliyorsa bunlar aileleri yönlendirebilir. Ama daha iyisi çocukların belirli aralıklarla büyüme açısından izlenmesi." "BÜYÜME İÇİN DE SPOR ÇOK ÖNEMLİ" Büyüme hormonunun eksikliğinin çeşitli nedenleri olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Darendelliler "Büyüme hormonu eksikliği doğumsal olabilir, genetik olabilir ya da sonradan gelişebilir. Sonradan gelişenlerinin de büyük bir kısmının nedeni bilinmiyor ama beyin tümörü, kafa travması gibi nedenlerle olabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyin Tümörü Haberleri | Beyin Tümörü Haber - Haberler - Sayfa 5 - Beyin Tümörü haberleri, son dakika beyin tümörü haber ve gelişmeleri burada. Sağlıklı Olsun Derken Hastalanmayın.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 15:06:16. #1.16#

title