Beyin Tümörü Haberleri

Beyin Tümörü haber, Beyin Tümörü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyin Tümörü - 10.06.2020
İtalyan kadın beyin ameliyatı sırasında zeytin dolması yaptı
İtalya'da 60 yaşında bir kadın, beyin tümörü ameliyatı sırasında ülkeye özgü, kızartılarak tüketilen zeytin dolmaları hazırladı.
Beyin Tümörü - 09.06.2020
Nikotin kanserin akciğerden beyne sıçramasını tetikleyebilir
Akciğer kanserine yakalanmaları için genleriyle oynanmış farelere nikotin verildiğinde hayvanlarda beyin tümörü gelişme olasılığının aniden arttığı gözlendi.
Beyin Tümörü - 20.05.2020
Kamu Bilişim Dijital Zirvesi
Bunun dışında yapay zeka alanından bir diğer projelerinin de Beyin Tümörü Araştırmaları Projesi olduğunu bildiren Koç, bu projenin hastalıkların teşhisinde doktorlara yardımcı olarak, teşhis süresini kısaltacağını bildirdi.
Beyin Tümörü - 06.05.2020
Türkiye yeni dijital uygulamalara hazırlanıyor
Koç, MR görüntülerinden beyin tümörü teşhisi konusunda bir algoritma geliştirip kullanmaya başladıklarını, bu tür uygulamaları karar süreçlerini desteklemek amacıyla gündeme aldıklarını belirtti.
Beyin Tümörü - 27.04.2020
Koronavirüsten korunmak isterken hastalığınıza yenilmeyin
Bu süreçte uzun süren bir baş ağrısının bile ihmal edilmesi, hastaya çapı giderek büyümüş olan bir beyin tümörü olarak geri dönebilir.
Beyin Tümörü - 07.04.2020
Beyin ameliyatlarında "haritalama" dönemi
Gelecekte tüm tedaviler kişiselleştirilmiş olacak Teknolojik gelişmelerin her geçen gün hastaya da umut verdiğini belirten Prof. Dr. Serdar Kahraman, "Gelecekte tüm hastalıkların tedavisi kişiselleştirilmiş olacak. Sizin tümörünüzün yerleştiği yer kişisel, tümörün cinsi kişisel ve uygulanacak tedavi de dolayısıyla kişisel. Her hasta birbirinden farklı. Dolayısıyla her hasta için cerrahi planlama ve cerrahi sonrası tedavi stratejisini planlamak kişisel. Bunun için de multidisipliner yaklaşım, yani radyasyon onkoloğunun, onkoloğun, nöropatoloğun, nöroradyolojinin ve nörolojinin işin içine girdiği bir beyin tümörü kurulu gerekiyor.
Beyin Tümörü - 16.03.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'İKİMİZ DE AYNI İLLETİN MAĞDURUYUZ' Öğretmen Ahmet Şudut, ayrıca Emir'e, resim ve müzik öğretmenlerinin de eğitim vermesini sağladı. Şudut, 8 seanslık kemoterapi tedavisi gördüğünü, kanseri yendikten sonra Emir'e ders vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Akciğerimde kitle için 8 seanslık bir kemoterapi ışın tedavisi gördüm. Bundan dolayı evde eğitim sistemine geçmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe verdim. Sağ olsun İl Milli Eğitim Müdürümüz Feysel Taşçıer uygun buldu ve beni evde eğitim sisteminde görevlendirdi. Emir Aydın, öğrencimiz beyin tümörü nedeniyle ameliyat olmuş ve okula gidemiyordu.
Beyin Tümörü - 03.03.2020
"Beyin kanaması için risk faktörü taşıyanlar dikkat!''
Ayrıca kan sulandırıcı ilaç kullananlara da bir uyarı yapmak istiyorum. Vücuttaki pıhtılaşmayı engellemek için kullanılan kan sulandırıcı ilacı aldığınızda, kan seviyelerinizin doğru aralıkta olduğundan emin olmak için doktorunuzu düzenli olarak takip etmeniz gerekir." YAYGIN SEBEPLERİN BAŞINDA YÜKSEK TANSİYON GELİYOR Erdoğan, yüksek tansiyon hastalarının beyin kanamasında risk grubunda olduğuna dikkat çekti. Beyin kanamasının nedenlerini sıralayan Erdoğan şunları söyledi: "Yüksek tansiyon hastaları tansiyonlarına dikkat etmeli, kontrol altında tutmalı. Bu kronik durum, uzun bir süre boyunca kan damarı duvarlarını zayıflatabilir. Tedavi edilmeyen yüksek tansiyon, beyin kanaması için risk oluşturuyor. Bunların yanı sıra beyin kanamasının çeşitli sebepleri var. Bunlar, kafa travması, halk arasında baloncuk olarak bildiğimiz anevrizma, kan damarı anormallikleri, amiloid anjiyopati, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları, karaciğer hastalığı, beyin tümörü gibi.
Beyin Tümörü - 20.02.2020
İngiltere'de bir müzisyen beyin ameliyatı sırasında keman çaldı
İngiltere'de bir müzisyen beyin tümörü ameliyatı sırasında keman çaldı.
Beyin Tümörü - 19.02.2020
Beyin ameliyatı olurken keman çaldı
' İngiltere'de beyin tümörü olan keman virtüözü, ameliyat olurken keman çaldı.
Beyin Tümörü - 19.02.2020
Beyin ameliyatı olurken keman çaldı
İngiltere'de beyin tümörü olan keman virtüözü, ameliyat olurken keman çaldı.
Beyin Tümörü - 17.02.2020
Ugandalı çocuk oyuncu Waligwa, beyin tümörü nedeniyle 15 yaşında öldü
Ugandalı çocuk oyuncu Nikita Pearl Waligwa, beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybetti.
Beyin Tümörü - 15.02.2020
İsveç Prensesi Victoria ölümü bekleyen çocuğun hayalini gerçekleştirdi
İsveç Prensesi Victoria, gerçek bir prenses görmeyi hayal eden çocuğun isteğini yerine getirdi. Prenses Victoria, beyin tümörü teşhisi konulan 7 yaşındaki Emilia ile İsveç'in başkenti Stockholm'deki Kraliyet Sarayı'nda buluştu.
Beyin Tümörü - 11.02.2020
"Tek nöbet" epilepsi tanısı için yeterli olmuyor!
Risk faktörlerine dikkat! Epilepsinin çoğu zaman idiopatik denilen sebebi belli olmayan bir hastalık olduğunu kaydeden Dr. Celal Şalçini, beyin tümörü, beyin kanaması, damar tıkanıklığının risk faktörü olduğunu, Alzheimer hastaları, böbrek ve karaciğer hastaları, hemodiyaliz hastaları, kemoterapi ilaçları ve madde kullananların risk altında olduğunu kaydetti.
Beyin Tümörü - 06.02.2020
Kansere yol açan bazı gen mutasyonları onlarca yıl önce başlıyor
Bilim insanları, yumurtalık kanseri ile "gliyoblastom" ve "medülloblastom" olarak adlandırılan 2 tip beyin tümöründe genetik mutasyonların "bilhassa erken" gözlendiğini ortaya koydu.
Beyin Tümörü - 31.01.2020
Beyin tümörüyle mücadele eden çift, yardım bekliyor
İZMİR'de, 19 yıllık evli Songül ve Ali Dırmık (50) çifti, beyin tümörüyle savaşıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beyin Tümörü Haberleri | Beyin Tümörü Haber - Haberler - Sayfa 2 - Beyin Tümörü haberleri, son dakika beyin tümörü haber ve gelişmeleri burada. Er Cansın Burak Akıncı'ya son görev.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 11:41:28. #1.16#

title