Beyiktaş'tan Milliyet'e Yalanlama

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Basketbol Şubesiyle İlgili Bir Gazetede Çıkan Habere Tepki Göstererek, Yazılanların Asılsız Olduğunu İleri Sürdü.

Beyiktaş'tan Milliyet'e Yalanlama

Beşiktaş Yönetim Kurulu, Basketbol şubesiyle ilgili bir gazetede çıkan habere tepki göstererek, yazılanların asılsız olduğunu ileri sürdü.

Siyah - beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

''ıÜüMilliyet Gazetesi'nde bugün Gökhan Türe imzasıyla yayımlanan, "Kartal Kendini Yaktı" başlıklı haber, Basketbol Şubemize yönelik asılsız iddialardan oluşmaktadır.

Gökhan Türe'nin yazısında, BJK Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız'ın şampiyonluğu kaybetme gerekçesi olarak öne sürdüğü "para sorunu" iddiası hayal ürünüdür. Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız'ın oyuncusu Kaya Peker'in bir maç sırasında yardımcı antrenörümüz Ufuk Sarıca'ya küfür ettiği, kadro dışı kalmasına Basketbol Şubesi'nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Şeref Yalçın'ın engel olduğu iddiası da tamamen asılsızdır. Böyle bir olay kesinlikle yaşanmamıştır. Bunun gibi, ULEB Cup maçları için takım menajerinin İstanbul'da bırakılıp, İtalya'ya götürülmediği de gerçek dışıdır. Takımımız'ın menajeri Burak Bıyıktay, kafile ile birlikte İtalya'ya gitmiştir.

Yine yazıda iddia edilen Bayan Basketbol Takımı oyuncularımızın alacakları nedeniyle Kulübümüz'ü icraya verdikleri iddiası yalan, mesnetsiz ve yakışıksızdır. Yarı Finalde Türk Telekom gibi güçlü bir takımla dişe diş mücadeleden sonra son saniyelerde kaybedilen final vizesinin, "yönetimin beceriksizliği, basiretsizliği" olarak nitelendirmesi de art niyetli bir düşüncedir ve tarafımızdan hayretle karşılanmıştır.''

Kaynak: CHA