Beyazay'dan 'Engellilerde Spor' Eğitimi

Beyazay'dan 'Engellilerde Spor' Eğitimi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Türkiye Beyazay Derneği’nin başlattığı, "Aşmak İçin Hareket" kampanyası kapsamında gönüllülere, ’engellilerde spor’ konusunda teorik eğitimi verildi.

Türkiye Beyazay Derneği'nin başlattığı, "Aşmak İçin Hareket" kampanyası kapsamında gönüllülere, 'engellilerde spor' konusunda teorik eğitimi verildi.

Beyazay Derneği'nin başlattığı ve Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde olan "Aşmak İçin Hareket" kampanyası kapsamında Samsun Olgunlaşma Enstitüsü Konferans Salonu'nda gönüllülere 'engellilerde spor' teorik eğitimi verildi. Daha önce; Samsun Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ), Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Beyazay Derneği arasında imzalanan protokolle "Aşmak İçin Hareket" Samsun'da başlatıldı. "Aşmak İçin Hareket" kampanyası İl Yürütme Kurulu'nun organizasyonuyla bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcileri, OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri ve Beyazay Derneği gönüllülerine engellilerde spor konusunda teorik eğitimi verildi.

"HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUZ"

Eğitim programında açılış konuşması yapan Türkiye Beyazay Derneği Samsun Şube Başkanı Mehmet Akbulut, "Engellilerin her türlü fiziksel aktivite, hareketlilik, oyun, sporla ilgili projelerin ve uygulamaların ilgili kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sosyal taraflar ve sivil toplum örgütleri işbirliğiyle yürütülmesini amaçlayan kampanyamızın hayırlara vesile olmasını diliyoruz" dedi.

3 gün sürecek olan eğitimleri İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Engellilerde Egzersiz ve Spor Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nurettin Konar tarafından verilecek. - SAMSUN

Beyazay'dan 'Engellilerde Spor' Eğitimi
Beyazay'dan 'Engellilerde Spor' Eğitimi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title