Beyaz Saray Haberleri

Beyaz Saray haber, Beyaz Saray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyaz Saray - 30.03.2021
Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim'den, Güney Kore Devlet Başkanı'na ABD'nin "papağanı" benzetmesi
Biden, Beyaz Saray'da düzenlediği ilk resmi basın toplantısında, füze denemelerine ilişkin, Kuzey Kore'nin iki balistik füze denemesi yapmasına ilişkin, "Kuzey Kore bu testler ile 1718 sayılı BM kararını ihlal etmiştir.
Beyaz Saray - 30.03.2021
ABD'de 25 eyalette Kovid-19 nedeniyle hastanelere yatışlarda artış
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Rochelle Walensky, dün Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Ekibinin düzenlediği çevrim içi basın toplantısında, ülkede vakaların dördüncü dalga olarak yeniden artmasıyla ilgili endişelerini dile getirmişti.
Beyaz Saray - 29.03.2021
Son dakika haber! ABD Başkanı Biden: "ABD'deki yetişkinlerin yüzde 90'ı 19 Nisan'a kadar aşı programına dahil edilecek"
Biden, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada Kovid-19 aşı programına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Beyaz Saray - 29.03.2021
Beyaz Saray: Myanmar'da barışçıl göstericilere yönelik şiddetin artmasından dolayı derin endişe duyuyoruz
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Myanmar'daki darbe karşıtı protestolarda ordunun şiddet kullanmasını kınayarak, askeri rejime yönelik adımların süreceğini belirtti.
Beyaz Saray - 29.03.2021
Son dakika haberi: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Son dakika haberlerine göre Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 128 milyon 19 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 2 milyon 799 bini, iyileşenlerin sayısı 103 milyon 189 bini geçti.
Beyaz Saray - 29.03.2021
Kuzey Kore, füze denemeleri nedeniyle toplantı düzenlemesi beklenen BMGK'yi çifte standartla suçladı
Beyaz Saray yetkilileri, 24 Mart'ta gazetecilere yaptıkları açıklamada, seyir füzesi türündeki füzelerin Kuzey Kore'yi nükleer silah programından caydırmak için alınan BMGK kararları kapsamındaki füzeler olmadığını ifade etmişti.
Beyaz Saray - 27.03.2021
Süveyş Kanalı İdaresi: "Kanaldan geçmeyi bekleyen 321 gemi var"
TÜRKİYE VE ABD'DEN YARDIM TEKLİFİ GELMİŞTİ Kanalda çapraz bir şekilde karaya oturarak trafiği tıkayan 400 metre uzunluğundaki ve 59 metre genişliğindeki dev geminin kurtarılması için Türkiye'den Mısır'a yardım teklifi yapılmıştı. Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki de ABD'nin kanalın yeniden açılması için yardım teklifinde bulunduğunu ve "durumu çok yakından takip ettiklerini" dile getirmişti.
Beyaz Saray - 27.03.2021
Biden'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İklim Zirvesi daveti
ABD Başkanı Joe Biden, 22-23 Nisan'da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek İklim Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da davet etti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Biden'ın zirveye 40 ülke liderini davet ettiği ve bunların arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bulunduğu belirtildi.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Biden'dan, aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bulunduğu 40 dünya liderine İklim Zirvesi daveti
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, "Başkan Biden, 22-23 Nisan'da ev sahipliği yapacağı ve çevrim içi düzenlenecek Liderler İklim Zirvesine 40 dünya liderini davet etti.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Beyaz Saray: Afganistan'dan 1 Mayıs'a kadar çekilme zor ama Biden henüz nihai kararını vermedi
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD askerlerinin 1 Mayıs'a kadar Afganistan'dan tam olarak çekilmesinin zor olduğunu ancak Başkan Joe Biden'ın henüz nihai kararını vermediğini belirtti.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Beyaz Saray: Süveyş Kanalı'nın yeniden trafiğe açılması için Mısır'a yardım teklifinde bulunduk
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Akdeniz'i Kızıldeniz'e bağlayan Süveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan "The Ever Given" isimli yük gemisine ilişkin Mısır'a yardım teklif ettiklerini açıkladı.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Dünyada 140 ülkede 501 milyon kişi aşılandı: Türkiye 7'inci sırada
Dünya tarihinin en büyük aşılama kampanyası devam ediyor. Bloomberg'in yayınladığı verilerde, 140 ülkede 501 milyondan fazla kişinin aşı olduğunu duyurdu. Yayınlanan sıralamada ABD, 133 milyon 305 bin 295 aşılamayla ilk sırada yer alırken; Avrupa'daki birçok ülkeyi geride bırakan ve dünya sıralamasında 7'inci sırada yer alan Türkiye'de, 14 milyon 393 binden fazla aşılama yapıldığı ifade edildi.  YÜZDE 75'E ULAŞMASI İÇİN 5 AYLIK SÜRE ABD'de Beyaz Saray Tıbbi Baş Danışmanı Dr.
Beyaz Saray - 26.03.2021
ABD, Filistin ile görüşmelere devam edecek
Filistin yönetimi, Trump'ın 2017 yılında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ilan etmesinin ardından önce Beyaz Saray ve Dışişleri ile ardından da güvenlik ilişkilerini kesmişti.
Beyaz Saray - 26.03.2021
ABD Başkanı Biden AB liderleri ile çevrim içi görüştü
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın Avrupa Birliği (AB) Zirvesi kapsamındaki çevrim içi bir toplantıya katıldığı belirtildi.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Biden, Yunan Başbakanı Miçotakis ile görüşmesinde "Doğu Akdeniz'de istikrar umduğunu" söyledi
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Biden, Miçotakis'e Yunanistan'ın kuruluşunun 200'üncü yıldönümü nedeniyle tebriklerini iletti ve iki ülke arasındaki "güçlü ikili ilişkilerin" daha da derinleştirilmesini istediğini söyledi.
Beyaz Saray - 26.03.2021
ABD'li senatörlerden Biden'a İran konusunda "tüm diplomatik ve ekonomik araçları kullanma" çağrısı
Öncülüğünü Demokrat Bob Menendez ile Cumhuriyetçi Jim Ricsh ve Lindsey Graham'in yaptığı ve hem Demokrat hem de Cumhuriyetçilerin olduğu toplam 43 senatörün imza attığı mektup, Senato'dan Beyaz Saray'a gönderildi.
Beyaz Saray - 26.03.2021
Son dakika haberi! Biden'dan Yunanistan Başbakanı ile telefon görüşmesinde "Doğu Akdeniz'de istikrar" vurgusu
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden ve Miçotakis'in telefonda görüştüğü bildirildi.
Beyaz Saray - 25.03.2021
ABD Başkanı Joe Biden ilk resmi basın toplantısını düzenledi: (1)
Biden, görevinin 65. gününde ilk resmi basın toplantısını Beyaz Saray'da düzenledi.
Beyaz Saray - 25.03.2021
ABD Başkanı Joe Biden ilk resmi basın toplantısını düzenledi (2) Açıklaması
Biden, görevinin 65. gününde ilk resmi basın toplantısını Beyaz Saray'da düzenledi.
Beyaz Saray - 25.03.2021
ABD'de aşırı sağcı grupların Kongre baskınından önce iletişime geçtikleri iddia edildi
ABD Kongre binasında çıkan olaylar ABD Kongresi, 6 Ocak'ta Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylamasını onaylamak üzere ortak oturumla toplanırken, dönemin ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın önünde miting düzenlemişti.
Beyaz Saray - 25.03.2021
Suudi Arabistan'ın Yemen'de ateşkes hamlesinin sebepleri
Öte yandan Suudi Arabistan, yıllardır devam eden hava saldırıları sırasında birçok kez insan hakları ihlallerinde bulundu. Mescitler, düğün evleri, taziye alanları gibi sivillerin bulunduğu bölgelere saldırılar düzenleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, uluslararası hak örgütleri tarafından şiddetle kınandı. Dahası Almanya, İsveç, Kanada gibi ülkelerin bazıları Suudi Arabistan'a Yemen'deki insan hakları ihlalleri nedeniyle silah tedarikini kesti, bazıları da yaptırım tehdidinde bulundu. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Demokrat kesimi Suudi Arabistan ile ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesini isteyerek, Yemen'le ilgili olarak yaptırım uygulanması için ciddi bir kamuoyu oluşturdu. Donald Trump'ın iktidarı döneminde söz konusu talepler Beyaz Saray tarafından reddedildi.
Beyaz Saray - 25.03.2021
Beyaz Saray, basının Meksika sınırındaki göçmen çocukların tutulduğu yerlere girmesine ilk kez izin verdi
Beyaz Saray, Kongre üyelerinin yaptığı ziyaret esnasında Meksika sınırındaki göçmen çocukların tutulduğu yerlerde basının görüntü almasına ilk kez izin verdi.
Beyaz Saray - 24.03.2021
Biden, Başkan Yardımcısı Harris'i Meksika sınırındaki göçmen akınıyla ilgilenmesi için görevlendirdi
Biden, Meksika sınırındaki göçmenler konusunda kabinesindeki bazı üyelerle Beyaz Saray'da bir araya geldi.
Beyaz Saray - 24.03.2021
AB Zirvesi'nde gündem aşı, Türkiye ve ABD
ABD BAŞKANI BİDEN'DA ZİRVEYE KATILACAK ABD Başkanı Joe Biden, zirvenin ilk gününde video konferans yöntemiyle AB liderleri ile görüşecek. Beyaz Saray, Biden'ın zirvede ABD-AB ilişkilerini, salgınla mücadele, iklim değişikliği, Çin ve Rusya konularını ele alacağını açıkladı.
Beyaz Saray - 24.03.2021
ABD, Çin'in Güney Amerika sularındaki balıkçılık faaliyetlerini yakından izlediklerini açıkladı
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Çin'in Güney Amerika ülkelerine ait sularda yaptığı balıkçılık faaliyetlerini yakından izlediklerini bildirdi.
Beyaz Saray - 23.03.2021
Beyaz Saray: Nisanda Irak ile stratejik diyaloğumuzu yenileyeceğiz
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, gelecek ay Irak ile stratejik diyaloğun yenileceğini ve bunun iki ülkenin güvenlikten kültür, ticaret ve iklime kadar birçok alanda ortak çıkarlarını tartışmak için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.
Beyaz Saray - 23.03.2021
Biden, 25 Mart'ta AB Zirvesine çevrim içi katılacak
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "25 Mart Perşembe günü, ABD Başkanı Joe Biden, AB Konseyi ile zirvesi esnasında sanal ortamda buluşacak.
Beyaz Saray - 23.03.2021
Biden'dan Colorado'daki saldırının ardından yarı otomatik silahların yasaklanması çağrısı
Biden, Ohio eyaletine yapacağı ziyaret öncesi Beyaz Saray'da, dün Colorado'da meydana gelen ve biri polis 10 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı ile ilgili bir konuşma yaptı.
Beyaz Saray - 23.03.2021
ABD satranç tahtasını büyüttü: İki cepheli Soğuk Savaş başladı
???????Biden'ın başkanlığa gelişini takip eden iki aylık süre zarfında, ABD aynı anda Rusya ile satranç, Çin Halk Cumhuriyeti ile "go" [1] oynayacak şekilde masaya yerleşti. Biden'ın dış politikaya dair sarf ettiği "ABD geri döndü" söylemi ise General Douglas MacArthur'un 11 Mart 1942'de Japon işgal gücünün baskısı sonucu Filipinler'i terk edişini anımsattı. MacArthur'un Avustralya'ya çekilmek zorunda kaldığında ilk açıklaması "Geldim ve geri döneceğim" olmuştu. Bu sözü yerine getirmesi 20 Ekim 1944'te mümkün oldu. Biden liderliğindeki ABD'nin geri dönüşü ise MacArthur'unkinden hızlı oldu. Üstelik hızını alamayan ABD başkanı bir televizyon röportajında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "katil" sözüyle niteleyerek, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesinin bedelini ödeyeceğini ilan etti. Görünen o ki Beyaz Saray'ın elinde, 2016 yılında Trump'ın başkan olduğu seçimden bu yana Rusya'nın ABD topraklarında yürüttüğü operasyonlara dair pek çok bilgi var.
Beyaz Saray - 23.03.2021
ABD'nin Colorado eyaletinde silahlı saldırı: 10 ölü
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki ise Twitter hesabından ABD Başkanı Joe Biden'a silahlı saldırı hakkında bilgi verildiğini açıklamıştı.
Beyaz Saray - 23.03.2021
ABD'nin Colorado eyaletinde silahlı saldırı: 6 ölü
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki ise Twitter hesabından ABD Başkanı Joe Biden'a silahlı saldırı hakkında bilgi verildiğini açıkladı.
Beyaz Saray - 22.03.2021
ABD yönetimi, Meksika sınırında çocukların tutulduğu merkezleri basına açmaya hazırlanıyor
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Meksika sınırından ABD'ye geçen yasa dışı göçmen çocukların tutulduğu kampları basına açmak için hazırlık yapıldığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beyaz Saray Haberleri | Beyaz Saray Haber - Haberler - Sayfa 9 - Beyaz Saray haberleri, son dakika beyaz saray haber ve gelişmeleri burada. İran-Çin anlaşması sonrası ABD'de Biden yönetimi Tahran'ı Pekin'e yönlendirmekle eleştiriliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.6.2021 05:14:19. #1.16#

title