Beyaz Saray Haberleri

Beyaz Saray haber, Beyaz Saray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyaz Saray - 23.04.2021
Beyaz Saray Erdoğan-Biden görüşmesine ilişkin açıklama yaptı
Beyaz Saray, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden'ın, haziranda düzenlenecek NATO Zirvesi'nde ikili görüşme yapma kararı aldığını bildirdi.
Beyaz Saray - 23.04.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden NATO zirvesinde yüz yüze görüşecek
Son dakika haberi: Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden'ın telefon görüşmesi gerçekleştirildiğini duyurdu.
Beyaz Saray - 23.04.2021
Beyaz Saray: Biden, Erdoğan ile görüşmesinde, iş birliğinin genişletilmesi, anlaşmazlıkların etkili yönetimi ve yapıcı ikili ilişki vurgusu yaptı.
Beyaz Saray: Biden, Erdoğan ile görüşmesinde, iş birliğinin genişletilmesi, anlaşmazlıkların etkili yönetimi ve yapıcı ikili ilişki vurgusu yaptı.
Beyaz Saray - 23.04.2021
Beyaz Saray: Erdoğan ile Biden, ikili ve bölgesel konuları ele almak üzere haziran ayındaki NATO Zirvesi'nde ikili görüşme yapma konusunda anlaştı.
Beyaz Saray: Erdoğan ile Biden, ikili ve bölgesel konuları ele almak üzere haziran ayındaki NATO Zirvesi'nde ikili görüşme yapma konusunda anlaştı.
Beyaz Saray - 23.04.2021
Biden ilk yurt dışı ziyaretini haziranda İngiltere ve Belçika'ya yapacak
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yazılı açıklamasında, 20 Ocak 2021'de göreve başlayan Biden'ın ilk yurt dışı ziyareti kapsamında 11-13 Haziran'da İngiltere'nin Cornwall bölgesinde düzenlenecek G7 Liderler zirvesine katılacağını belirtti.
Beyaz Saray - 23.04.2021
Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu, 1915 olaylarına ilişkin konuştu Açıklaması
Şirinoğlu, AA'ya yaptığı açıklamada, 1915 olaylarının yıl dönümü vesilesiyle ABD'de Beyaz Saray'dan Ermeni halkının acılarını paylaşma maksadıyla mutat açıklamanın beklendiğini dile getirdi.
Beyaz Saray - 22.04.2021
ABD yönetimi, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki birliklerini geri çekme kararını yakından takip ettiğini belirtti
Türkiye açıklaması Price, ABD Başkanı Joe Biden'ın 24 Nisan'da 1915 olayları için "soykırım" ifadesini kullanıp kullanmayacağıyla ilgili bir soruya yanıt verirken, ilgili açıklamanın Beyaz Saray'dan yapılacağını ve kendisinin şu an söyleyecek bir şeyinin olmadığını belirtti.
Beyaz Saray - 22.04.2021
Beyaz Saray - 22.04.2021
ABD Temsilciler Meclisi, başkent Washington'ın eyalet olmasına yönelik tasarıyı onayladı
Temsilciler Meclisi bugün, Demokratların sunduğu ve Beyaz Saray'ın da desteğini alan Washington'ın eyalet olmasına yönelik yasa tasarısını oyladı.
Beyaz Saray - 22.04.2021
Bakan Akar'dan 'Ermeni sorunu ve Harbord Raporu' başlıklı makale
'RAPOR, ZULMÜ TESPİT ETMEMİZE DE YARDIMCI OLUYOR' Bakan Akar, raporda, Osmanlı Ermenilerinin bugüne kadar Türkiye'nin hiçbir yerinde çoğunlukta olmadığı gerçeği gibi başka bulgular da bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Ayrıca rapor ve ekleri, Ermenilerin, imparatorluğun diğer tebaalarına karşı işledikleri zulmü tespit etmemize de yardımcı oluyor. Her şeyden önce General Harbord, Amerika'nın gelecekte böyle bir 'resmi kışkırtmada' rol oynamayacağından emin olmak istiyordu ve General Harbord'ın raporu, bozguna uğramış Osmanlı İmparatorluğu'ndan bir ABD mandası, hatta bir sömürge oluşturma fikrine son vermeye yardımcı oldu. Bu bakış açısı diğer imparatorlukların parçalanmasında olduğu gibi; Osmanlı İmparatorluğu'nun son döneminde hem sınırları içinde hem de komşu coğrafyalarda meydana gelen büyük insani krizleri göz ardı etmek değildir. Nitekim tehcirin yaşandığı Birinci Dünya Savaşı'nın zorlu şartlarında Osmanlı Ermenileri yaşamını yitirdi. Diğer Osmanlı vatandaşları da salgın hastalıklar ve göçlerin yanı sıra devlet otoritesinin zayıflaması sonucu artan çeteler ve silahlı grupların öncülük ettiği isyan eylemleri nedeniyle hayatını kaybetti. Düşmanlık ateşini körüklemek benim arzum değildir. Nitekim günümüz dünyasında tarihten düşmanlık çıkarmak ve yeni karşıtlıklar yaratmak, ortak bir gelecek inşa etmek için ne kabul edilebilirdir ne de faydalıdır. General Harbord'ın raporunun Ermeniler, Türkler ve aslında tüm bölge halkları için daha barışçıl bir gelecek öngördüğünü söylemek yeterli olur. Ayrıca tarihsel kayıtlara yönelik gerçeklere dayalı bir yaklaşımı benimseyenler, Harbord'ın raporunu Washington D.C.'deki ABD Ulusal Arşivler ve Kayıtlar Ajansında (NARA) bulabilirler. Raporun kopyaları o dönemde Beyaz Saray ve Senato'ya gönderilmiştir.
Beyaz Saray - 22.04.2021
Son dakika haber | Savunma Bakanı Hulisi Akar, RealClearDefense'e "Ermeni sorunu ve Harbord Raporu" başlıklı makale yazdı Açıklaması
Son dakika haberler: Savunma Bakanı Hulusi Akar, doktora tezi ve akademik araştırmaları nedeniyle 1915 olaylarının kendisi için özel anlam taşıdığını belirtti.
Beyaz Saray - 21.04.2021
Biden'ın "ilk 100 günde 200 milyon doz aşı" hedefine bu hafta içinde ulaşılacak
Biden, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada, ülkedeki Kovid-19 salgınındaki ve aşı çalışmalarındaki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Beyaz Saray - 21.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, İYİ Partinin, İletişim Başkanlığıyla ilgili grup önerisi kabul edilmedi
Ayrıca Beyaz Saray bünyesinde basın danışmanının yanı sıra Başkana doğrudan bağlı bir İletişim Direktörü görev yapıyor.
Beyaz Saray - 21.04.2021
Beyaz Saray: Putin'in söylediği hiçbir şeyi kişisel algılamıyoruz
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'ya karşı kışkırtıcı eylem düzenleyenlerin pişman olacağı uyarısına ilişkin, "Putin'in söylediği hiçbir şeyi kişisel algılamıyoruz.
Beyaz Saray - 21.04.2021
Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak
ABD, 15 Nisan günü önce Beyaz Saray, ardından Hazine Bakanlığı aracılığıyla Rusya'yı siber casusluk operasyonlarından dolayı açıkça suçlayan bir bildiri yayınladı ve yaptırımlar açıkladı.
Beyaz Saray - 21.04.2021
Son dakika! ABD Başkanı Biden: "George Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir"
Biden, Minnesota eyaletinde mahkeme jürisinin, eski polis memuru Derek Chauvin'i siyahi Floyd'un ölümünden suçlu bulmasının ardından Beyaz Saray'da açıklamalarda bulundu.
Beyaz Saray - 20.04.2021
Beyaz Saray: Moskova Büyükelçimiz yakında Rusya'ya geri dönecek
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya ile son dönemde gerilen ilişkilerin ardından Washington'a gelen ABD'nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan'ın yakında Rusya'ya geri döneceğini söyledi.
Beyaz Saray - 20.04.2021
Biden, polis şiddetiyle ölen siyahi Floyd'un ailesi ile telefonda görüştü
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Başkan Biden, dün George Floyd'un ailesi ile telefonda konuştu ve ailenin her zaman dualarında olduğunu belirtti.
Beyaz Saray - 20.04.2021
Sudan, İsrail'i boykot yasasını iptal etti
Bunun hemen öncesinde Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Trump'ın Sudan'ı "teröre destek veren ülkeler" listesinden çıkarma kararını imzaladığı bildirilmişti.
Beyaz Saray - 19.04.2021
Son dakika haber | Beyaz Saray: Navalnıy ölürse, bunun Rusya hükümeti için sonuçları olur
Bir son dakika haberine göre Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'da tutuklu muhalif Aleksey Navalnıy'ın sağlık durumuna ilişkin, "Navalnıy ölürse, bunun Rusya hükümeti için sonuçları olur.
Beyaz Saray - 19.04.2021
Kremlin: Navalnıy'ın sağlık durumu diğer ülkeleri ilgilendirmez
Peskov, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın hapishanede bulunan Navalnıy ile ilgili olarak Rusya'ya yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.
Beyaz Saray - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
NATO neden doğuya ilerliyor? Asıl hedef Almanya mı, Rusya mı? Berlin Duvarı'nın yıkılması ve Varşova Paktı'nın dağılmasını takiben SSCB'nin de dağılmasıyla, Gorbaçov'a verilen kağıda dökülmemiş sözlerin tutulmasına da gerek kalmadı. NATO'nun doğuya genişlemesi meselesi, dikkat çekici bir şekilde, 1994 yılının Kasım ayında ABD'deki Kongre seçimleriyle aktif bir şekilde gündeme geldi. Kongre'de çoğunluğu kazanan Cumhuriyetçi Parti temsilcileri 1995'te Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovenya'nın NATO'ya alınması için Beyaz Saray üzerinde baskı kurmaya başladı.
Beyaz Saray - 18.04.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan: "Afganistan'ın geleceği konusunda kimse garanti veremez"
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Amerikan askerlerinin çekilmesinden sonra Afganistan'ın geleceğinin nasıl olacağı konusunda garanti veremeyeceklerini söyledi.
Beyaz Saray - 18.04.2021
Son dakika haberleri | ABD: Navalnıy ölürse bunun Rusya'ya karşı sonuçları olacaktır
Son dakika gelişmesine göre Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapiste iken hayatını kaybetmesi durumunda bunun Moskova'ya karşı sonuçları olacağını söyledi.
Beyaz Saray - 18.04.2021
Biden, ABD'nin bu yıl kabul edeceği mülteci sayısını artıracaklarını açıkladı
Beyaz Saray, cuma günkü açıklamasında, Donald Trump'ın 2021 mali yılı için koyduğu ve "tarihin en düşük sayısı" olarak kayıtlara geçen 15 bin mülteci kabulü sınırının korunacağını duyurmuş, kamuoyunda ve bazı Kongre üyelerinde bu karar tepkilere neden olmuştu.
Beyaz Saray - 17.04.2021
Son dakika haberi... ABD'de FedEx saldırganının kimliği belirlendi
FedEx saldırısının ardından Beyaz Saray'da bayrakların yarıya indirilmesini emreden Biden, "Dün geceden sabaha kadar İndianapolis'te aileler, yine sevdiklerinin kaderini duymak için beklemek zorunda kaldı.
Beyaz Saray - 17.04.2021
Son dakika haber! Biden, göreve geldiği günden bu yana ilk yüz yüze görüşmesini Japon Başbakan ile yaptı
Son dakika haberler: ABD Başkanı Joe Biden 20 Ocak 2021'de göreve başladıktan sonra ilk yüz yüze görüşmesini, Beyaz Saray'da Japonya Başbakanı Suga Yoşihide ile gerçekleştirdi.
Beyaz Saray - 16.04.2021
Rusya, 8 Amerikan vatandaşına ülkeye giriş yasağı getirdi
Bunların arasında, ABD Adalet Bakanı Merrick Brian Garland, Hapishaneler Federal Bürosu Direktörü Michael D. Carvajal, İç Güvenlik Bakanı Alejandro Nicholas Mayorkas'ın yanı sıra ABD'nin Eski Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Susan Elizabeth Rice, FBI Direktörü Christopher Asher Wray, Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Danica Haines, Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ve Eski CIA Direktörü Robert James Woolsey bulunuyor.
Beyaz Saray - 16.04.2021
Rusya'dan ABD'ye yaptırım misillemesi: 10 ABD'li diplomat sınır dışı edilecek
Öte yandan ABD yönetimi, ülkede geçtiğimiz yıl yapılan başkanlık seçimlerine müdahale, siber saldırı ve Kırım'ın işgali gerekçeleriyle Rusya'ya yönelik uygulayacağı yeni yaptırımları açıklamıştı. Beyaz Saray, Kasım 2020'de ABD Başkanlık seçimlerine müdahale girişiminde bulunan 32 kişi ve kuruluşa, Rusya'nın Kırım'ı işgali nedeniyle 5 kişi ve 3 kuruluşa ve SolarWinds olayı olarak bilinen siber saldırı girişimi nedeniyle de 6 Rus teknoloji firmasına yaptırım uygulanacağını belirtmişti.
Beyaz Saray - 16.04.2021
Biden: "Amerika'da silahlı şiddet, bir salgın"
Son dönemde Georgia'nın Atlanta kentinde, Colorado'nun Boulder bölgesinde, Güney Carolina'da ve daha birçok yerde ardı ardına silahlı saldırılar yaşandığını anımsatan Biden, "Indianapolis'teki saldırının nedeni ve diğer önemli bilgilere ilişkin kritik detayları beklerken Beyaz Saray'daki, kamu binaları ve alanlarındaki, askeri binalardaki bayrakların yarıya indirilmesi talimatını veriyorum.
Beyaz Saray - 16.04.2021
Son dakika haber | Beyaz Saray: Putin'in Biden'ın zirve davetini kabul etmesi Rusya'nın çıkarına olur
Son dakika haberi... Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya'yı "birçok konuda küresel toplumun dışında" gördüğünü bu nedenle de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yaptıkları zirve davetinin kabul edilmesinin Rusya'nın yararına olacağını düşündüğünü açıkladı.
Beyaz Saray - 16.04.2021
Güney Kore ve ABD liderleri Mayıs ayında bir araya gelecek
Beyaz Saray da iki liderin planlanan zirvesine ilişkin ayrı bir açıklama yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beyaz Saray Haberleri | Beyaz Saray Haber - Haberler - Sayfa 7 - Beyaz Saray haberleri, son dakika beyaz saray haber ve gelişmeleri burada. TÜSİAD'dan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını soykırım olarak nitelemesine tepki Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 06:29:48. #1.15#

title