Beyaz Saray Haberleri

Beyaz Saray haber, Beyaz Saray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyaz Saray - 30.04.2021
ABD, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirdi
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirerek, "Askeri kuvvetlerinin önemli bir kısmını sınırdan çekip ana üslerine geri döndürdüklerini not ettik, bu yapıcı bir adım" dedi.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray, Kuzey Kore politikasının incelemesini tamamladı
Beyaz Saray, Kuzey Kore'ye ilişkin politika incelemelerini tamamladıklarını ve yönetimin hedefinin Kore Yarımadasının tamamen nükleerden arındırılması olduğunu belirtti.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Washington yönetimi, Hindistan'dan ABD'ye seyahatleri 4 Mayıs'tan itibaren kısıtlayacak
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Hindistan'da son dönemde hızla artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle bu ülkeden ABD'ye seyahatleri kısıtlayacaklarını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Beyaz Saray, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Beyaz Saray, ABD'de Kovid-19'a karşı tamamen aşılanan kişi sayısının 100 milyona ulaştığını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray: "ABD'de 100 milyon kişi Covid-19'a karşı tamamen aşılandı"
Beyaz Saray Covid-19 Koordinatörü Jeff Zients, ABD'de korona virüse (Covid-19) karşı 100 milyon kişinin tamamen aşılandığını belirterek, "100 milyon ABD'li, uzun ve zor bir yılın ardından Covid-19'a karşı korunduklarını bilerek iç rahatlığı ve ferahlık hissine sahip" dedi.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray: 100 milyon Amerikalı Kovid-19'a karşı tamamen aşılandı
Beyaz Saray, ABD'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tamamen aşılanan kişi sayısının 100 milyona ulaştığını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Miami'deki bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromuna rastlandığı ortaya çıktı
ABD'de başkent Washington DC ve Virginia'daki iki Beyaz Saray yetkilisine yönelik "Havana sendromu" isimli hastalığa yol açan saldırının soruşturulduğunun ortaya çıkmasının ardından Miami'deki bir hükümet yetkilisine yönelik saldırının da soruşturulduğu belirtildi.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Biden'ın sözde soykırım açıklamasının bölgesel işbirliği ve barış çabalarına etkileri
İstanbul Ermeni Vakıflar Birliği ve Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu da 1915 olaylarının yıl dönümü vesilesiyle Beyaz Saray'dan Ermeni halkının acılarını paylaşma maksadıyla mutat açıklamanın beklendiğini dile getirmiş, o dönemde meydana gelen olayların siyasi otoriteler tarafından araçsallaştırılmasını eleştirmişti.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Biden, 21 Mayıs'ta Beyaz Saray'da Güney Kore Devlet Başkanı Moon ile görüşecek
ABD Başkanı Joe Biden, 21 Mayıs'ta Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Beyaz Saray'da bir araya gelecek.
Beyaz Saray - 29.04.2021
Son dakika haberleri! Biden yönetimi, siber güvenlik konusunda yeni bir kararname imzalamaya hazırlanıyor
NPR'ye konuşan bir yetkili, Beyaz Saray'ın "SolarWinds" saldırısının ardından siber güvenliğe ayrıca önem verdiğini belirterek, kararnamede temel olarak yazılım geliştirme firmalarının sistematik araştırmalarını genişletmelerinin isteneceğini vurguladı.
Beyaz Saray - 29.04.2021
Dünya, Kovid-19 aşılarına 2025'e kadar 157 milyar dolar harcayacak
Ay başında açıklama yapan bir Beyaz Saray yetkilisi, ABD'de ilk tam aşılar tamamlandıktan sonra 9 ila 12 ay arasında bir ek aşıya ihtiyaç duyulması halinde hazırlıklı olacaklarını duyurmuştu.
Beyaz Saray - 28.04.2021
Biden, Kongre'deki ilk konuşmasında kapsamlı bir aile harcama paketi açıklayacak
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada da 1,8 trilyon dolar değerindeki paketin, aileler ve 10 yaş üzeri çocuklara yönelik yatırımlarla vergi indirimlerini kapsadığı kaydedildi.
Beyaz Saray - 28.04.2021
ABD Başkanı Joe Biden, asgari ücret artışına ilişkin kararnameyi imzaladı
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Biden'ın imzaladığı söz konusu kararnamenin, ekonomiyi ve verimliliği teşvik edeceği, işçilerin verimliliğini artırarak daha kaliteli işler üretmeleri sonucu vergi mükellefleri için değer sağlayacağı belirtildi.
Beyaz Saray - 28.04.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, İsrailli mevkidaşı ile Washington'da bir araya geldi
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sullivan bugün İsrailli mevkidaşı Shabbat ile iki ülke arasında birçok bölgesel konudaki yakın istişarelerin devam etmesi konusunu görüştü.
Beyaz Saray - 27.04.2021
Beyaz Saray İsrail'in Filistinlilere yönelik tavrı için "apartheid rejimi" nitelemesini reddetti
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İnsan Hakları İzleme Örgütünün (HRW), İsrail hükümetinin, Filistinlilere karşı "ırkçı apartheid rejimi" uyguladığına dair raporuna ilişkin, "Bu terminoloji bizim bakış açımızı yansıtmıyor.
Beyaz Saray - 27.04.2021
ABD Başkanı Biden: "Hindistan'ın ihtiyacı olan yardımları hemen göndereceğiz"
ABD Başkanı Biden, ülkesindeki Kovid-19'la mücadele kapsamında gelinen son durumu ve aşılama çalışmalarını Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.
Beyaz Saray - 27.04.2021
ABD'de CDC'den yeni maske kararı
Korona virüs (Covid-19) ile mücadele çalışmaları kapsamında dünya genelinde aşılama kampanyaları hız kesmeden devam ederken ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), ülkede Covid-19'a karşı tamamen aşılanmış vatandaşlara yönelik maske kullanımı hususunda yeni yönlendirmelerini açıkladı. CDC Direktörü Doktor Rochelle Walensky Beyaz Saray basın toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, ABD'de Covid-19'a karşı tamamen aşılanmış kişilerin, dışarıda tek başlarına veya aile üyeleriyle birlikte yürürken, koşarken veya bisiklete binerken maskelerini çıkarabileceklerini ifade etti.
Beyaz Saray - 27.04.2021
Bahçeli: "Biden hakikaten baymış, bayat bir tat vermeye başlamıştır"
ABD Başkanı Joe Biden'in, 24 Nisan 2021 tarihli yazılı açıklamasının tarihe kara bir leke gibi düştüğünü, Türkiye-ABD arasındaki diyalog köprülerini dinamitlediğini vurgulayan Bahçeli, "Bizim sorunumuz ABD halkıyla değil, Beyaz Saray'a çöreklenmiş zulüm bekçileriyledir.
Beyaz Saray - 27.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
"Bizim sorunumuz ABD halkıyla değil, Beyaz Saray'a çöreklenmiş zulüm bekçileriyledir.
Beyaz Saray - 27.04.2021
ABD'nin yaklaşık 60 milyon doz AstraZeneca aşısı dağıtması bekleniyor
Beyaz Saray'ın Korona Virüsle (Covid-19) Mücadele Görev Gücü'nün kıdemli danışmanı Andy Slavitt, "ABD, hazır olduğunda diğer ülkelere 60 milyon Astra Zeneca aşı dozu verecek" dedi.
Beyaz Saray - 26.04.2021
ABD elindeki AstraZeneca Kovid-19 aşılarını dünyayla paylaşacak
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, düzenlediği günlük basın toplantısında, ABD'nin elindeki AstraZeneca aşısını gelecek günlerde diğer ülkelerle paylaşmaya başlayacağını belirtti.
Beyaz Saray - 26.04.2021
Son dakika! ABD Başkanı Biden ve Hindistan Başbakanı Modi'den "Kovid-19 ile ortak mücadele" vurgusu
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden ve Modi'nin bugün telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve iki ülkenin Kovid-19 ile mücadelede ortak hareket etme taahhüdünde bulunduğu bildirildi.
Beyaz Saray - 26.04.2021
BAE şirketi, Doğu Akdeniz'de İsrail'e ait doğal gaz sahasından hisse satın alacak
Hisse senedinin satışına ilişkin kesin anlaşmanın ne zaman imzalanacağı hakkında ise bilgi verilmedi.??????? İsrail ile BAE arasında 15 Eylül 2020'de Beyaz Saray'da düzenlenen resmi törenle "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar imzalanmıştı.
Beyaz Saray - 24.04.2021
TÜSİAD'dan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Açıklamada, "Beyaz Saray tarafından yayınlanan açıklama, tarihsel hafızanın saydamlaşması, Dağlık Karabağ sorununda geçen yıl meydana gelen gelişmeler sonrasında Ermenistan ile Alican sınır kapısının açılmasını da içeren normalleşme potansiyeli, ABD ile birçok anlaşmazlığı barındıran ikili ilişkilerin geleceği ve transatlantik ittifakın ve bölgemizin istikrarı gibi konuların hiçbirine olumlu bir katkı sağlamayacak, ikili ve çok taraflı ilişkilerde yeni gerilimlere kapı aralayacaktır.
Beyaz Saray - 24.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Beyaz Saray'dan 1915 olaylarına ilişkin bugün yapılması beklenen açıklamaya ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, "Geçmişte acılar yaşandı mı? Evet yaşandı, bunu inkar eden yok.
title