Beyaz Saray Haberleri

Beyaz Saray haber, Beyaz Saray son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beyaz Saray - 10.05.2021
Biden'dan NATO üyesi 9 ülkeye "yeni ittifaklar kurma ve transatlantik ilişkilerini geliştirme" taahhüdü
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Biden, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Iohannis ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda'nın ev sahipliğinde, çevrim içi düzenlenen NATO Bükreş Dokuzlusu (B9) zirvesine katıldı.
Beyaz Saray - 10.05.2021
Biden, boru hattına yönelik siber saldırıyı Rusya'nın "ele alma sorumluluğu" bulunduğunu söyledi
Biden, Beyaz Saray'da ülke ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Beyaz Saray - 10.05.2021
Güney Kore Devlet Başkanı Moon, ABD'nin Kuzey Kore ile nükleer diplomasiyi yeniden başlatacağından umutlu
Beyaz Saray'dan geçen ay yapılan açıklamada, Biden yönetiminin Kuzey Kore politikasında önceki başkanlar Barack Obama'nın "stratejik sabır" ve Donald Trump'un "büyük pazarlık" stratejileri arasında bir orta yol arayacağı belirtilmişti.
Beyaz Saray - 10.05.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, İsrailli mevkidaşına Küdüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik endişelerini iletti
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Sullivan ve İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Ben-Shabbat, telefonda görüştü.
Beyaz Saray - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1966- Washington'da Vietnam Savaşı'nı protesto eden 8 bin kişi, 2 saat boyunca Beyaz Saray çevresinde gösteri yaptı.
Beyaz Saray - 08.05.2021
Dünya Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasını tartışıyor
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, 5 Mayıs'ta düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 aşılarının üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının gündemde olduğunu belirtti.
Beyaz Saray - 08.05.2021
AB, aşılarda fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının çözüm olmadığı görüşünde
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, bu hafta içinde Kovid-19 aşılarının üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının gündemde olduğunu ancak bu konuda karar alınmadığını belirtmişti.
Beyaz Saray - 07.05.2021
Biden, Putin ile görüşme talebini tekrarladı
"Henüz Başkanın kilitlendiği bir görüşme yok" Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada, önümüzdeki ay Biden ile Putin arasında kesin bir zirve düzenleneceğini doğrulayamadığını ifade kaydederek, "Henüz Başkan'ın kilitlendiği bir görüşme yok" ifadelerini kullandı.
Beyaz Saray - 07.05.2021
ABD Hazine Bakanı Yellen, nisanda istihdamdaki artışın ekonomide "devam eden ilerlemeyi" yansıttığını söyledi
Yellen, Beyaz Saray'da katıldığı basın toplantısında, göreve geldiklerinde ekonominin bir krizde olduğunu ve çözüm olarak Amerikan Kurtarma Paketi'ni hayata geçirdiklerini anlattı.
Beyaz Saray - 07.05.2021
Beyaz Saray: İran nükleer anlaşma şartlarına dönerse yaptırımları kaldırmaya hazır oluruz
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran'ın 2015'teki nükleer anlaşma dahilinde nükleer programına dönmesi durumunda bu ülkeye yönelik yaptırımları kaldırmaya hazır olduklarını belirtti.
Beyaz Saray - 07.05.2021
ABD Başkanı Biden: "Haziranda Putin ile görüşebileceğimize eminim ancak yer ve zaman belli değil"
Biden, Beyaz Saray'da açıklanan nisan ayı istihdam raporuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Beyaz Saray - 07.05.2021
Beyaz Saray Sözcüsü Psaki'den gelecek yıl istifa edebileceği sinyali
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, katıldığı bir programda gelecek yıl görevinden ayrılabileceğinin sinyalini verdi.
Beyaz Saray - 06.05.2021
ABD Gizli Servisi, eğitim için Beyaz Saray'ın replikasının yapılmasını istedi
ABD'de başkan ve Beyaz Saray'ın korunmasından sorumlu olan Gizli Servis, eğitimler için Beyaz Saray'ın 8 milyon dolarlık replikasının yapılması talebinde bulundu.
Beyaz Saray - 06.05.2021
Almanya, Kovid-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılması teklifine karşı çıktı
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, dün düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 aşılarının üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının gündemde olduğunu ancak bu konuda karar alınmadığını belirtmişti.
Beyaz Saray - 06.05.2021
Beyaz Saray: Ukrayna'nın NATO üyeliğini destekliyoruz
Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Ukrayna'nın NATO üyeliğini desteklediklerini duyurdu.
Beyaz Saray - 06.05.2021
DTÖ'den, Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet haklarının kaldırılması için müzakerelere yeşil ışık
ABD'nin kararının yankıları sürüyor Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki'nin dün düzenlediği basın toplantısında, Kovid-19 aşılarının üzerindeki fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasının gündemde olduğunu açıklamasının yankıları sürüyor.
Beyaz Saray - 06.05.2021
DSÖ'den ABD'nin Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet hakkının kaldırılmasına verdiği desteğe övgü
Salgını sona erdirmek için Kovid-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet hakkından geçici olarak feragat edilmesine verdiği desteğin Beyaz Saray'ın "bilgeliğini ve ahlaki liderliğini" yansıttığını ifade eden Ghebreyesus, bu açıklamanın kendisi için sürpriz olmadığını ve Başkan Biden yönetiminden bunu zaten beklediğini dile getirdi.
Beyaz Saray - 05.05.2021
Biden yönetimi, Covid-19 aşıları için "fikri mülkiyet korumasından" feragat edilmesini destekliyor
Başkan Biden ise Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Dünya Ticaret Örgütü'nün aşılar hakkında fikri mülkiyet feragatnamesine destek vermeyi planladığını ve günün ilerleyen saatlerinde bunun hakkında açıklama yapacağını ifade etmişti.
Beyaz Saray - 05.05.2021
Trump'dan Facebook'a sert tepki: "İfade özgürlüğü ABD Başkanı'ndan alındı"
"Eski Başkanın sosyal medya platformunun geleceği hakkında herhangi bir yorum yapmayacağız" Beyaz Saray tarafından düzenlenen günlük basın toplantısı sırasında kendisine Facebook Gözetim Kurulu'nun Trump hakkındaki kararına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada, "Bu bağımsız bir Kurul'un kararı ve eski Başkan'ın sosyal medya platformunun geleceği hakkında herhangi bir yorum yapmayacağız" ifadelerini kullandı.
Beyaz Saray - 04.05.2021
ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü
Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Biden'ın bugün Al Nahyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve iki ülke arasındaki "uzun süredir var olan ortaklığın önemini" vurguladığı bildirildi.
Beyaz Saray - 04.05.2021
Biden: "4 Temmuz'a kadar hedefimiz yetişkin ABD'lilerin yüzde 70'inin en az 1 doz aşı olması"
Biden, Beyaz Saray'da yaptığı konuşmada, ülkede Kovid-19 salgınında ve aşılamalarda yaşanan son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Beyaz Saray - 04.05.2021
Biden'dan Avrupa ziyaretinde olası Putin görüşmesi için "umudum ve beklentim bu yönde" yorumu
Biden, Beyaz Saray'da Kovid-19 salgınına ilişkin düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Beyaz Saray - 04.05.2021
CNN: CIA'in Kongre üyelerine yaptığı "enerji saldırısı" brifingi tartışmaya dönüştü
-ABD topraklarında güncel 3 vaka ortaya çıktı CNN, 29 Nisan'da yayımladığı bir haberde, iki Beyaz Saray yetkilisinde, geçen yıl Havana Sendromu'na rastlandığını ve olayların soruşturulduğunu yazmıştı.
Beyaz Saray - 04.05.2021
Cevad Zarif'in ses kaydı ve İran'da yükselen tansiyon
Meselenin özü Ne? Ses kaydı olayı, benzerlerine dünyanın farklı ülkelerinde dönem dönem rastlanan türden bir kriz. Daha büyük kriz ise İran'da mevcut sistemin hemen her önemli olayda "kol kırılır yen içinde kalır" yaklaşımını benimsemesi. İran'da yaşanan her kritik süreçte tarafların birbirini yer yer ağır şekilde itham ettiği ancak meselenin özünün şeffaflıkla tartışılmadığı görülüyor. 2009 yılındaki Yeşil Hareket yanlısı tutumu nedeniyle hakkında hapis kararı verilmesinden bir sene kadar önce Leylaz, Şehrvend-i İmruz dergisinin "Diyalog neden karşılıklı anlayış getirmiyor?" başlıklı yazısına yaptığı katkıda İran'daki siyasal gruplar arasında sağlıklı bir diyaloğun bulunmadığından yakınmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Müslüman değil, dışa bağımlı, yabancı sempatizanı, gerici, hain ve benzeri laflar tribünlere oynamak için slogan olarak kullanılıyor." Meselenin özü tam da bu. İran'ın sağlıklı bir tartışma ortamı gerektiren önemli sorunları var ve ülke siyasetinin özellikle Devrim Muhafızları tarafından artan şekilde güvenlikleştirilmesi bunlardan biri. Ancak bu tarz sızıntılar dışında kamuoyunun önemli bir bölümü bu tartışmalardan haberdar olamıyor ve sorunların gerektiği gibi ele alındığını düşünmüyor. Watergate skandalını ortaya çıkaran Carl Bernstein ve Bob Woodward 1974 yılında yazdıkları Başkan'ın Bütün Adamları (All the President's Men) kitabında Beyaz Saray'ın süreci yönetme şekline ilişkin dikkat çekici bir tespitte bulunur: "Beyaz Saray meselenin Başkan'ın adamları değil de basının iş yapış tarzı olduğuna karar vermişti.
Beyaz Saray - 04.05.2021
Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang, ABD'nin Kuzey Kore politikasının diyaloğa yönelmesi gerektiğini belirtti
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Kuzey Kore'ye ilişkin politika incelemelerini tamamladıklarını ve yönetimin hedefinin Kore Yarımadası'nın tamamen nükleerden arındırılması olduğunu kaydetmişti.
Beyaz Saray - 03.05.2021
Biden yönetimi yıllık mülteci kabulü kotasını 15 binden 62 bin 500'e çıkardı
Beyaz Saray, 16 Nisan'daki açıklamasında, Donald Trump'ın 2021 mali yılı için koyduğu ve "tarihin en düşük sayısı" olarak kayıtlara geçen 15 bin mülteci kabulü sınırının korunacağını duyurmuş, kamuoyunda ve bazı Kongre üyelerinde bu karar tepkilere neden olmuştu.
Beyaz Saray - 03.05.2021
Hayallerin mücadelesi: ABD-Rusya ilişkileri
"Geri dönen Amerika"nın hedefleri Peki, ilişkilerin iyice gerilmesinin sebebi yalnızca ABD'nin Kremlin'i başkanlık seçimlerine müdahil olmakla suçlaması mı? Biden seçimleri kazandıktan hemen sonra "Amerika geri döndü ve dünyayı yönetip liderlik etmeye hazır" açıklamasında bulundu. Bu açıklama bundan sonraki süreçte Rusya ve Türkiye gibi ülkelerin ABD ile daha fazla sorun yaşayacaklarının habercisi oldu. Zira Trump'ın "Önce Amerika" politikasının öne çıktığı dört yıllık iktidarı döneminde Türkiye ile Rusya, Orta Doğu'dan Kafkasya'ya kadar geniş bir coğrafyada etkilerini artırdı. "Geri dönen Amerika"nın da başta enerji olmak üzere birçok açıdan büyük önem arz eden Orta Doğu ve Kafkaslar'da Rusya ile Türkiye'nin varlığından rahatsız olduğu görülüyor. Ayrıca birçok hususta ayrışsalar da Rusya-Türkiye yakınlaşması şüphesiz Beyaz Saray'ın hoşlandığı bir durum değil.
Beyaz Saray - 02.05.2021
İran ve ABD'nin mahkum takası için anlaştığı iddia edildi
Beyaz Saray Genel Sekreteri Ron Klain ise katıldığı bir televizyon programında, mahkum takasında anlaşmaya varıldığına dair çıkan haberlerin doğru olmadığını, İran'da tutuklu bulunan 4 ABD vatandaşının serbest bırakılması konusunda bir anlaşma olmadığını açıkladı.
Beyaz Saray - 02.05.2021
Kuzey Kore, ABD Başkanı Biden'ı düşmanca politika izlemekle suçladı
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Kuzey Kore'ye ilişkin politika incelemelerini tamamladıklarını ve yönetimin hedefinin Kore Yarımadası'nın tamamen nükleerden arındırılması olduğunu kaydetmişti.
Beyaz Saray - 02.05.2021
Mossad Başkanı Cohen'in, ABD Başkanı Biden ile Washington'da görüştüğü belirtildi
Görüşmeye ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama yapılmadı.
Beyaz Saray - 01.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Hindistan'da son dönemde hızla artan vaka sayıları nedeniyle bu ülkeden ABD'ye seyahatleri kısıtlayacaklarını bildirdi.
Beyaz Saray - 01.05.2021
Brett McGurk'ün de yer aldığı ABD delegasyonu Orta Doğu turuna çıkıyor
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu Koordinatörü Brett McGurk'ün de yer aldığı ABD delegasyonu, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Ürdün, Mısır ve Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek.
Beyaz Saray - 01.05.2021
Kurz, Rusya-ABD zirvesi için olası yer olarak Viyana'yı önerdi
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, 13 Nisan'da Putin ile ABD Başkanı Joe Biden'ın bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği ve Biden'ın, Putin'e üçüncü bir ülkede görüşme teklif ettiği belirtilmişti.
Beyaz Saray - 01.05.2021
ABD'li ve Kanadalı diplomatlarda görülen gizemli hastalık "Havana Sendromu" yeniden gündemde
ABD topraklarında güncel 3 vaka ortaya çıktı CNN, 29 Nisan'da yayımladığı bir haberde, iki Beyaz Saray yetkilisinde, geçen yıl Havana Sendromu'na rastlandığını ve olayların soruşturulduğunu yazdı.
Beyaz Saray - 30.04.2021
ABD, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirdi
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Rusya'nın askerlerini Ukrayna sınırından geri çekmesini "yapıcı bir adım" olarak nitelendirerek, "Askeri kuvvetlerinin önemli bir kısmını sınırdan çekip ana üslerine geri döndürdüklerini not ettik, bu yapıcı bir adım" dedi.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray, Kuzey Kore politikasının incelemesini tamamladı
Beyaz Saray, Kuzey Kore'ye ilişkin politika incelemelerini tamamladıklarını ve yönetimin hedefinin Kore Yarımadasının tamamen nükleerden arındırılması olduğunu belirtti.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Washington yönetimi, Hindistan'dan ABD'ye seyahatleri 4 Mayıs'tan itibaren kısıtlayacak
Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Hindistan'da son dönemde hızla artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle bu ülkeden ABD'ye seyahatleri kısıtlayacaklarını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Beyaz Saray, Kovid-19 vakalarındaki artış nedeniyle 4 Mayıs'tan itibaren Hindistan'dan ABD'ye seyahatlere kısıtlama getirildiğini açıkladı.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Beyaz Saray, ABD'de Kovid-19'a karşı tamamen aşılanan kişi sayısının 100 milyona ulaştığını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray: "ABD'de 100 milyon kişi Covid-19'a karşı tamamen aşılandı"
Beyaz Saray Covid-19 Koordinatörü Jeff Zients, ABD'de korona virüse (Covid-19) karşı 100 milyon kişinin tamamen aşılandığını belirterek, "100 milyon ABD'li, uzun ve zor bir yılın ardından Covid-19'a karşı korunduklarını bilerek iç rahatlığı ve ferahlık hissine sahip" dedi.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Beyaz Saray: 100 milyon Amerikalı Kovid-19'a karşı tamamen aşılandı
Beyaz Saray, ABD'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tamamen aşılanan kişi sayısının 100 milyona ulaştığını duyurdu.
Beyaz Saray - 30.04.2021
Miami'deki bir ABD hükümeti yetkilisinde daha Havana sendromuna rastlandığı ortaya çıktı
ABD'de başkent Washington DC ve Virginia'daki iki Beyaz Saray yetkilisine yönelik "Havana sendromu" isimli hastalığa yol açan saldırının soruşturulduğunun ortaya çıkmasının ardından Miami'deki bir hükümet yetkilisine yönelik saldırının da soruşturulduğu belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beyaz Saray Haberleri | Beyaz Saray Haber - Haberler - Sayfa 5 - Beyaz Saray haberleri, son dakika beyaz saray haber ve gelişmeleri burada. ABD'de enflasyon 13 yılın zirvesinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 00:41:36. #1.15#

title