Beyaz Melekler Siyahlara Büründü

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü

Mersin'de katledilen üniversite öğrencisi Özgecan için Antalya'da bir özel hastanenin doktor, hemşire ve diğer kadın çalışanları işyerine siyah kıyafetlerle geldi.

Mersin'de vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan için Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir özel hastanenin doktor, hemşire ve diğer kadın çalışanları işyerine siyah kıyafetlerle gelerek tepkilerini gösterdi.

"ÇOK ACILIYIZ, ÇOK ÖFKELİYİZ"

Manavgat Özel Bilgi Hastanesi'nin kadın doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları hastaneye siyah kıyafetlerle gelirken, hazırladıkları dövizler ve basın açıklamasıyla yaşanan olayı ve kadına şiddeti kınadılar. Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr.Handan Özmenoğlu yaptığı açıklamada, "Acılıyız. 20 yaşında bir fidan katledildi ülkemizde. Hepimizin kızı, kardeşi oldu bir anda. Mazlumdu. Kendinden çok güçlü olduğu kolayca fark edilen üç sırtlan, üç kışkırtılmış erkek öldürdü onu. Çok acılıyız. Çok öfkeliyiz. Acılıyız evet ama korkmuyoruz. Ölmek değil yaşayamamak en büyük korku. Esir olmak kendi evinde, kendi sokağında, kendi mahallende, her ne sebepten olursa olsun. Zincirin adı "Elalem ne der?" sorusu da olabilir, böğrüne inen bir bıçak da. Korkmaktan korkulur sadece. Korku yayılıyorsa her çeşit özgürlük kendi yüreğinde biter önce" dedi.

"YOLA DEVAM EDECEĞİZ"

Dr. Özmenoğlu, "Özgecan'larla beraber devam edeceğiz yolumuza. Anne ölüm hızlarımızı düşürmek için, egosu kalbinden ve erkeklik organı sandığı işeme organından büyük erkekleri eğitmek için" dedi. Kızlar için yola devam edeceklerini belirten Dr. Özmenoğlu, şunları kaydetti: "Kızlarımız için dünya denen bu güzel gezegeni yaşamaya daha uygun bir hale getirinceye kadar, aşkın yüzü barışın yüzü oluncaya kadar. Evet dostum, yola esas biz devam edeceğiz korkusuzca. Ölüm geldiğinde korkak bulmayacak bizi. Günahkar olan biz değiliz çünkü. Yaşamı kucaklamaya açılmış kollarız biz. Karanlığı aydınlatmaya adanmış mumlarız biz. Üzgünüz çok acılıyız ama korkmuyoruz."

Beyaz Melekler Siyahlara Büründü
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü
Beyaz Melekler Siyahlara Büründü

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
DİYAR: kadinlara bi sex objesi gibi gorenler var bu ulkede ,kendim kac kere sahid oldum ve erkeklerden bazi zamanlar igrendim
: NE BEYAZ MELEĞİ, BUNLARİN İÇİDE DİŞİ DA KARA....
HİLAL: allah rahmetim eylesin basım sagolum ozgecan yazık onun 3 tane yazıklı sagolum pisik allah belası ozgecan olmendin uzuldum :8
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title