Beyaz İnci, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı

Beyaz İnci, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı

Denizli'de bir genel anestezi uzmanı, üçü uzman 13 diş hekimi ve 20 personelle hizmet verecek olan Beyaz İnci Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi törenle açıldı.

Beyaz İnci, Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Açıldı

Denizli'de 2009 yılında temeli atılan, 2 bin metrekarelik hizmet alanına sahip, bir genel anestezi uzmanı, üçü uzman 13 diş hekimi ve 20 personelle hizmet verecek olan Beyaz İnci Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi törenle açıldı. Saraylar Mahallesi'ndeki merkezin açılışına Vali Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Osman Zolan, eski Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Necdet Özer, Beyaz İnci Diş Sağlığı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Böbeci ve çok sayıda davetli katıldı.

Zeybekci, törende yaptığı konuşmada Denizli'nin sağlık alanında önemli bir yatırım kazandığını belirterek, merkezin hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Zolan da güzel bir tesisi daha açılmakta olduklarını belirterek, "Denizli sanayide, turizmde, ticarette, tarımda bölgenin liderliğini yapar durumdayken bugün de sağlık alanında potansiyeli olan bir il. Birçok sağlık kuruluşumuz, doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız bu konuda olağanüstü gayret gösteriyor.

Belediye olarak iki konuda pozitif ayrımcılık yapıyoruz: Biri eğitim, diğeri sağlık. Bu alanlarda yapılacak çalışmalara katkı anlamında sınırları zorluyoruz. Bize düşen, Denizli'nin çalışkan insanlarının önünü açmaktır."dedi. Vali Erkmen ise sağlık tesisinin Denizli için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti. Erkmen, "Son zamanlarda özel sektör ve kamu olarak sağlık alanında yatırımlara ağırlık verildi. Her yatırım bizi heyecanlandırıyor. Bu tesisler, sağlık alanında bir ilerlemeyi gösterirken istihdam anlamında da önemli katkı sağlıyor. Sağlık alanında kamu yatırımları da önemli yer tutuyor. Bunlardan birisi de üniversitemizin yakında hizmete açılacak hastanesi. Bir diğeri de yakında ihalesi yapılacak olan bin yataklı bölge hastanesi. Böylelikle Denizli, sağlık alanında daha üst seviyeye gelecek."şeklinde konuştu.

Daha sonra Beyaz İnci Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Vali Erkmen ve diğer protokol üyeleri tarafından açıldı. Açılışın ardından merkez gezilerek birimlerle ilgili bilgi alındı. - DENİZLİ