Beyaz Eşya Dağıtılıyor Protestolar Sürüyor

Beyaz Eşya Dağıtılıyor Protestolar Sürüyor

Tunceli Valiliği'nin Yerel Seçim Öncesi Bedeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan Karşılanan Beyaz Eşya Dağıtımına Dün Nazimiye İlçesi'ne Bağlı Yarım Metre Kar Altındaki Doluca Köyü'nde Başlandı.

Beyaz Eşya Dağıtılıyor Protestolar Sürüyor
07.02.2009 02:18 | Son Güncelleme: 07.02.2009 02:18

Tunceli Valiliği’nin yerel seçim öncesi bedeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılanan beyaz eşya dağıtımına dün Nazimiye İlçesi’ne bağlı yarım metre kar altındaki Doluca Köyü’nde başlandı.

Sabah beyaz eşya ve diğer malzemenin depolandığı Nazimiye Spor Salonu’ndan 15 fırın ve 20 çamaşır makinesi kamyonetlere yüklenerek Doluca Köyü’ne götürüldü. Nazimiye İlçesi’ne 40 kilometre uzaklıkta ve yarım metre kar altındaki Doluca Köyü’ne getirilen beyaz eşya, isimleri önceden belirlenen köylülere imza karşılığı teslim edildi. Sivil toplum örgütleri ise beyaz eşya dağıtımının ’seçim rüşveti’ olduğu gerekçesiyle kent merkezinde protesto gösterisi düzenledi.

Kaynak: DHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title