Beta Haberleri

Beta haber, Beta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beta - 21.10.2020
Kaspersky siber dolandırıcılığa karşı uyarıyor
Kaspersky, işletmelerin çalışanlarının web hizmetlerini güvenli ve emniyetli bir şekilde kullanmasını sağlamak için şu önerileri paylaşıyor: "Çalışanlara sahte veya güvenli olmayan web sitelerini ve kimlik avı mesajlarını nasıl tanıyacaklarını gösterin. Bir web sitesinin güvenilirliğini kontrol etmeden kimlik bilgilerini asla girmemelerini tembihleyin ve bilinmeyen göndericilerden gelen dosyaları açmamalarını sağlayın. Çalışanlarınıza temel güvenlik eğitimi verin. Çevrimiçi olarak verebileceğiniz bu eğitim hesap ve parola yönetimi, e-posta güvenliği, uç nokta güvenliği ve webde gezinme gibi kimlik avına karşı koruma sağlayanlar dahil olmak üzere temel uygulamaları kapsamalıdır. Kaspersky Automated Security Awareness Platform, bu tür bir eğitimi kolay ve etkili şekilde sağlar. Web, ağ ve posta tehdit korumasına sahip, kanıtlanmış bir uç nokta güvenlik ürünü kullanın. BT yöneticilerinin ilgili siber tehditler ve bunların nasıl önleneceği konusundaki uzmanlığını geliştirmek de önemlidir. Kaspersky Endpoint Security Cloud, artık kötü amaçlı yazılımların nasıl sınıflandırılacağı ve yazılımdaki kötü niyetli ve şüpheli davranışların nasıl tanınacağı konusunda yeni beceriler öğrenmelerine olanak tanıyan Çevrimiçi BT için Siber Güvenlik eğitimi sağlar. Ürün yönetim konsolunda beta sürümünü bulabilirsiniz.
Beta - 12.10.2020
İsrail hükümeti 2 bin Etiyopyalı Yahudi'nin ülkeye getirilmesini onayladı
Yahudi olmayan Etiyopyalılar tarafından Amharca "sürgündekiler" ya da "yabancılar" anlamına gelen aşağılayıcı bir kelime olan "Falaşa" ya da "Beta Israel" olarak adlandırılan Etiyopyalı Yahudiler, geçen yıllarda da İsrail'de ırkçılık ve ayrımcılığa maruz kaldıkları gerekçesiyle gösteriler düzenlemişti.
Beta - 9.10.2020
Netanyahu 2 bin Etiyopyalı Yahudi'yi İsrail'e getirmeyi planlıyor
Yahudi olmayan Etiyopyalılar tarafından Amharca "sürgündekiler" ya da "yabancılar" anlamına gelen aşağılayıcı bir kelime olan "Falaşa" ya da "Beta Israel" olarak adlandırılan Etiyopyalı Yahudiler, geçen yıllarda da İsrail'de ırkçılık ve ayrımcılığa maruz kaldıkları gerekçesiyle gösteriler düzenlemişti.
Beta - 2.10.2020
Huawei, EMUI 11 beta testlerini başlattı
Akıllı telefon ve tabletlerindeki EMUI 10 arayüzü ile kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkartan Huawei, EMUI 11 ile birlikte bu deneyimi daha da geliştirmek amacıyla EMUI 11 Beta kullanıcı testlerine başladı.
Beta - 1.10.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Tedavide aşının önemli olduğunu, ikinci önemli noktanın da tedavi edici ajanlar olduğunu anlatan Özçelik, şöyle konuştu: "Şu an tedavi edici ajanlar var ama bunlar spesifik değil. Bu araştırmanın sonuçlarına göre ileri sürdüğümüz sav, interferon sinyal ileti yolunu direkt olarak uyaran beta interferon ilacının erken dönemde kullanılmaya başlanması bu hastaların çabuk iyileşmesi için anahtar niteliğinde olabilir.
Beta - 1.10.2020
Kovid-19'u ağır geçirenlerin genetik şifresi çözüldü (1)
Tedavide aşının önemli olduğunu, ikinci önemli noktanın da tedavi edici ajanlar olduğunu anlatan Özçelik, şöyle konuştu: "Şu an tedavi edici ajanlar var ama bunlar spesifik değil. Bu araştırmanın sonuçlarına göre ileri sürdüğümüz sav, interferon sinyal ileti yolunu direkt olarak uyaran beta interferon ilacının erken dönemde kullanılmaya başlanması bu hastaların çabuk iyileşmesi için anahtar niteliğinde olabilir.
Beta - 28.9.2020
"Şeker hastalığı kalp yetmezliğine neden olabilir" uyarısı
"Günümüzde şeker hastalığı sınıflaması bazı farklılıklar gösterir" Dr. Adnan Özdolap, şeker hatalığının tip 1 ve tip 2 olmak üzere iki ana gruba ayrıldığını, tip 1'de pankreasta beta hücre harabiyeti olup genellikle mutlak insülin eksikliği bulunduğunu, tip 2 şeker hastalığında ise insülin direnci ve nispi insülin eksikliği veya insülin salınım bozukluğu olabildiğini bildirdi.
Beta - 26.9.2020
QNBEYOND Hızlandırma Programı 2. dönem girişimleri mezun oldu
QNBEYOND Hızlandırma Programı'nda yer alan 11 girişim ve program boyunca gösterdikleri gelişmeler şöyle: "Akıllı Param: Türkiye'deki yapay zekaya sahip ilk Robo Danışman olan Akıllı Param, daha fazla birikim yapmanıza ve daha iyi getiriler elde etmenize yardımcı oluyor. Akıllı Param hızlandırma programı içinde QNB Finansinvest ile 'hisse senetleri piyasası için yapay zekaya sahip ilk Robo Danışman', QNB Finansportföy ile 'yapay zeka tarafından yönetilen ilk yatırım fonu' projelerini başlattı. İkas: İkas, perakendecilerin fiziksel ve online mağazalarını tek uygulamadan yönetmesini sağlıyor. QNB Finansbank ile Dijital Köprü için iş ortaklığına başlayan ve QNBEYOND Ventures'dan yatırım alan İkas, hızlandırma programı içinde cirosunu 3 kat büyütmeyi başardı. Kamion: Kamion, dijital bir lojistik platformudur. Şirketlerin kara taşımacılığı ihtiyaçlarını hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde karşılamalarını sağlar. Hızlandırma programı içinde faaliyetlerine başlayan Kamion, beta sürümünde yoğun bir ilgiyle karşılaştı ve iki haftada tamamlanan teslimat sayısını ikiye katladı.
Beta - 22.9.2020
Tropikal fırtına Beta, Teksas'ı etkisi altına aldı
ABD'de Beta tropikal fırtınası Teksas eyaletini etkisi altına aldı.
Beta - 22.9.2020
Güçlü bağışıklık için "iyi beslen, stresten uzak dur ve egzersiz yap" önerisi
"Sarımsak, taze, yaşlanmış öz ve sarımsak takviyeleri, üst viral solunum yolu enfeksiyonlarının şiddetini azaltabilir ve soğuk algınlığının viral enfeksiyonlarını önlemede işlev görebilir." diye konuşan Gülbahar, şu bilgileri verdi: "Probiyotikler, hem bağırsak sağlığını destekleyen hem de bağışıklık sisteminin işlevini ve düzenlenmesini etkileyen iyi bakteri içerir. Özellikle çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarının sayısını da azaltabilirler. Yoğurt, kefir, lahana turşusu, ekşi mayalı ekmek ve bazı peynirlerde bulunur. Bazı çalışmalar da beta glukanların viral saldırıya karşı aktiviteyi uyardığını göstermiştir.
Beta - 17.9.2020
Antalya Film Forum jürileri belli oldu
Bu projeleri, bir dönem Forum des Images başkanlığı yapan, on yıl önce kurduğu Series Mania'da çalışmalarına devam eden Laurence Herszberg, son iki yıldır BluTv'nin dramalar departmanını yöneten Sarp Kalfaoğlu ve Beta Film Doğu Avrupa, Türkiye ve Yunanistan bölgesinin uluslararası satış ve satın almadan sorumlu başkan yardımcısı Veronika Kovacova'dan oluşan jüri değerlendirecek.
Beta - 14.9.2020
Huawei, yeni EMUI 11'i tanıttı
EMUI 11 Beta Programı Huawei ayrıca, EMUI 11 Beta programını da duyurdu.
Beta - 11.9.2020
Sonbahara geçişte bağışıklığınızı güçlendirin
Diyetisyen Ezgi Yaşar, "Omega-3'ün faydasını bilmeyen yoktur. Omega-3'ün bir faydalı özelliği de bağışıklık sistemine olan olumlu desteğidir. Tam da mevsimine girmişken haftada 1-2 kez balık tüketin.'Beta glukan' iyi bir bağışlık destekleyicidir.
Beta - 10.9.2020
Huawei Geliştirici Konferansı başladı
En son güncellemeyle birlikte HarmonyOS, resmi olarak açık kaynak olacak ve geliştiriciler emülatörlere, SDK paketlerine ve IDE araçlarına erişebilecek. OpenAtom Vakfı'na bağışlanan açık kaynak projesi, 2020'nin sonunda ilk olarak Çinli geliştiriciler için planlanan mobil HarmonyOS beta sürümü ile aşamalı olarak lanse edilecek.
Beta - 10.8.2020
Doom Eternal'de rekor Kaspersky oyun modu açıkken kırıldı
ESA ve Kaspersky'nin ajansı Beta Alliance tarafından organize edilen yarışmayı 196 bin tekil ziyaretçi izledi.
Beta - 9.8.2020
Uzmanından kalp damar hastalarına sıcak havayla "başa çıkma" önerileri
Sağlıklı insanların birçoğunun sıcağın meydana getirdiği bu değişiklikleri hiçbir şey olmadan tolere edebileceğini ancak kalpleri güçsüz olan ya da vücudu artık strese kolayca tepki veremeyen yaşlı insanların kaldıramayabileceğini aktaran Karagöz, şöyle devam etti: "Örneğin, kalp krizinden kaynaklanan hasar, kalbin ısıdan kurtulmak için yeterli kan pompalamasını engelleyebilir. Kolesterolden dolayı daralmış atardamarlar, cilde kan akışını sınırlayabilir. İlaçlar vücudun ısı düzenlemesini koruma özelliğini bozabilir. Beta blokerler kalp atışını yavaşlatır ve böylece kalbin etkili ısı alışverişi için kanın yeterince hızlı dolaşım yeteneğini sınırlayabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beta Haberleri | Beta Haber - Haberler - Beta haberleri, son dakika beta haber ve gelişmeleri burada. Kültür ve Turizm Bakanlığı arşivindeki binlerce filmi kamuoyuyla paylaşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 21:16:16. #1.14#
title