Beşparmak Dağları Haberleri

Beşparmak Dağları haber, Beşparmak Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beşparmak Dağları - 15.09.2014
Kuş ve Bitki Türleri Gözlemcilerinin Adresi: Bafa Gölü
Uslu, "Florasında ülke çapında nadir bitki türlerinin zengin popülasyonları yer almaktadır. Yüzlerce bitki türünün olduğu Beşparmak Dağları'nda dünya endemiği Sığır Kuyruğu da görülmektedir.
Beşparmak Dağları - 20.07.2014
Kıbrıs Gazileri 40 Yıl Sonra Buluştu
  Dayanın Türk askerleri gelecek   Çelik, Harekatın ikinci günü yoğun bir çatışmanın ardından Beşparmak Dağları'na çıktıklarını ifade ederek, orada bir grup askerle karşılaştıklarını ve kendilerini görünce sevinçle sarıldıklarını belirtti.
Beşparmak Dağları - 19.07.2014
Ömrü Bir Asra Yaklaşan Kıbrıs Gazisi, Millete Hizmeti Sürdürüyor
"Orada dolaşırken o asmadaki üzüm duruyor mu, merak ettim" diyen Cesuroğlu, şu bilgiyi paylaştı: "Baktığım zaman asma olduğu gibi duruyor ancak üzümler çoktan toplanmış, dalında hiç yok, mevsim itibarıyla. Bu anımı, orada bulunan 40-50 kişilik gruba anlatırken yere doğru baktım, üzüm salkımı duruyor, üzerinde 15-20 üzüm var, dalından yeni koparılmış gibi. Gayet güzel, canlı ve fevkalade. Rabbimin hikmeti gördüm, aldım ve hepsini afiyetle yedim. O mutluluğumu hiç unutamıyorum, 36 sene önceki durumla o günkü karşılaştığım durum. Hala hayret içindeyim, o mevsimde orada o bir salkım üzüm nasıl bulundu, başka yoktu hiçbir şekilde." Çıkartma sırasında Beşparmak Dağları'nı geçerek bir bahçeye yerleştiklerini aktaran Cesuroğlu, toprağın üzerinde konakladıklarını, savaşın bütün şiddetiyle sürdüğünü, ikinci harekatı bizzat gördüğünü, askerlerin su sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdi.
Beşparmak Dağları - 10.06.2014
Latmos'u Hollandalı Foto Modeller Bastı
Hollandalı güzeller, Aydın'ın Söke İlçesi'ndeki Beşparmak Dağları'nda (Latmos) fotoğraf çekimine katıldı.
Beşparmak Dağları - 06.06.2014
Yaralı Bulunan Puhu Kuşu Tedaviye Alındı
Aydın ile Muğla il sınırları içindeki, tarihteki adı 'Latmos' olan Beşparmak Dağları'nda sağ kanadı yaralı halde puhu kuşu bulundu.
Beşparmak Dağları - 23.04.2014
Söke Karakaya Şenlikleri
Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, yaptığı açıklamada, Beşparmak Dağları'nın hem doğal hem de kültürel yönden taşıdığı öneme dikkati çekebilmek için tüm doğa severleri şenliğe beklediklerini söyledi.
Beşparmak Dağları - 14.04.2014
Beşparmak Dağları Tur Programına Alındı
Beşparmak Dağları, bir tur acentesi tarafından kruvaziyer turizmle Kuşadası'na gelen turistlere yönelik tur programına alındı.
Beşparmak Dağları - 03.04.2014
Beşparmak Dağları'ndaki Madencilik Faaliyetleri
Beşparmak Dağları'nın "milli park" ilan edilmesi için örgütlenen "Maeandros Platformuna" üye sivil toplum örgütleri, bölgedeki madencilik faaliyeti yürütülen köyleri ziyaret etti.
Beşparmak Dağları - 03.04.2014
Tepeli Pelikanlar Koruma Altına Alındı
Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Büyük Menderes Deltası'ndaki pelikanlar 'Tepeli Pelikanları Koruyoruz' projesi kapsamında izlemeye alındı. Yavrulama dönemindeki pelikanlara yaklaşmayan uzmanlar, daha sonra Beşparmak Dağları'nın güneyinde yer alan Aşağı Menderes Havzası'ndaki Bafa, Azap ve Avşar Gölü ile Belevi Gölü'nde bulunan pelikanları izledi.
Beşparmak Dağları - 07.03.2014
Çevrecilerin Latmos Çığlığı
Batı Anadolu'nun, etkileyici doğal güzellikleri ve 8 bin yıl öncesine ait kaya resimleri ile kültürel değeri yeni anlaşılmaya başlanılan Muğla ve Aydın ili sınırlarındaki Beşparmak Dağları'nın madenci istilasına uğraması çevrecilerle köylüleri isyan ettirdi.
Beşparmak Dağları - 01.03.2014
Latmos Milli Park Olmalıdır" Çağrısı
Beşparmak Dağları olarak bilinen Latmos’un milli park olması için 7 Mart’ta Aydın, İstanbul, İzmir ve Berlin'de "Latmos Milli Park Olmalıdır" çağrısında bulunulacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Beşparmak Dağları Haberleri | Beşparmak Dağları Haber - Haberler - Sayfa 5 - Beşparmak Dağları haberleri, son dakika beşparmak dağları haber ve gelişmeleri burada. Latmos Beyaza Büründü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 19:39:00. #1.15#

title