Beşparmak Dağları Tur Programına Alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Beşparmak Dağları Tur Programına Alındı

AA - Haberler | Yerel
Beşparmak Dağları Tur Programına Alındı

Beşparmak Dağları, bir tur acentesi tarafından kruvaziyer turizmle Kuşadası'na gelen turistlere yönelik tur programına alındı.

Kuşadası'nda özel bir seyehat acentesi, tarihi ve doğal güzelliklere sahip Beşparmak Dağları'nı, tur programına aldı.

Kuşadası'na gelen yabancı turistler, Kuşadası'nda faaliyet gösteren bir turizm acentesinin hazırladığı tur programıyla kaya resimlerinden Bizans dönemine kadar binlerce yıllık tarihi değerlere doğal güzelliklere sahip Beşparmak Dağlarını (Latmos) tanıma fırsatı bulacak.

Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü ve turizm acentesi Mert Kavafoğlu, Beşparmak Dağları'nda belirlenen tur rotasında incelemelerde bulundu.

Sürücü, gazetecilere yaptığı açıklamada, Latmos'un turizme açılacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Turistler, 8 bin yıllık tarih öncesi kaya resimleri ve Bizans dönemine ait freskleri inceleyebilecek. Kutsal bir alan olan Zeus Akraios Tapınağı gezilecek. Tekerlek Dağ'ının harika siluetinin karşısında tarihin derinliklerine inecek. Stratejik bir nokta üzerinde bulunan ve Karyalılar'ın merkezi toplanma yerlerinden biri olan Bağarcık Kalesi'nden vahşi doğa izlenecek. Turistlere, oyulmuş binlerce yıllık merdivenlerde yürümenin hazzı yaşatılacak. Ayrıca, Latmos'ta günümüz insanlarının yaşam alanları tanıtılacak" dedi.

Acente müdürü Kavafoğlu da Latmos'un, bakir ve gizemli coğrafyası, doğal ve kültürel değerleriyle turizm açısından büyük zenginlik olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Böylesine önemli zenginliklerle dolu bu doğa ve tarih alanının ülkemiz turizmine olumlu katkı yapacağına inanıyoruz. İlginç jeolojik oluşumları, benzersiz kaya resimleri, tabiat varlıkları yönüyle getireceğimiz turistlerin çok ilgisini çekecek konular. Yabancı misafirlerin belki de dünyada çok az yerde görebilecekleri önemli değerler. Biz hem Kuşadası hem Bodrum'a gemiyle getireceğimiz yabancı konuklara, Latmos'un bu büyülü coğrafyasını tanıtmak istiyoruz." - Aydın

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
bahrı tamertmrtoz@gmail.com:beşparmak dağları ile ilgili yapılan olumlu haberlerden sonra güzel ve gelecek vaat eden bir çalışma ,başarılar EKODOSD ekibine.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title