Besni'de 'Okul Evde Başlar' Konferansı

Besni'de 'Okul Evde Başlar' Konferansı

Besni Kaymakamlığı'nın koordinatörlüğünde Besni Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği Okul Evde Başlar Bilgi Yarışması için 'Okul Evde Başlar' kitabının yazarı Dr.

Besni'de 'Okul Evde Başlar' Konferansı

Besni Kaymakamlığı'nın koordinatörlüğünde Besni Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği Okul Evde Başlar Bilgi Yarışması için 'Okul Evde Başlar' kitabının yazarı Dr. Fatih Kalkınç bir konferans verdi.

Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirilen konferansa Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Besni Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kuyucak, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, kurum amirleri, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç; şöyle konuştu: "Göreve başladığımız günden beri eğitim dolayısı ile siz velilerimizi önemsiyoruz. Siz velilerimiz için hayata geçirdiğimiz projelerimize her gün yenilerini eklemekten gururluyuz. Siz olmadan asla, ev ziyaretleri, okul evde başlar, başarı için kapı kapı dolaşıyoruz gibi birçok projeyi hayata geçirmekten mutluyuz" dedi. Turaç, bununla birlikte geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı birey olarak yetişip topluma katılmalarını sağlamak için rehber öğretmenlerin okul okul dolaşıp 'İlgili aile başarılı çocuk' seminerleri verdiğini söyledi. Hayatta kazanacağımız en büyük servetin iyi yetişmiş bir evlat olduğu gerçeğinden hareket ettiklerini belirten Turaç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımızı yarına hazırlarken sizleri hep yanımızda görmek istiyoruz. Eğer bizlere inanıyor ve güveniyorsanız gelin bize destek olun. Yok bize inanmıyorsanız ve güvenmiyorsanız gelin çocuklarınıza sahip çıkın. Sizlerle olan etkileşimimizi üst seviyeye çıkarmak ve sizleri de eğitime dahil etmek için Besni Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Kaymakamız Gürkan Demirkale liderliğinde sizlere yönelik olarak Okul Evde Başlar isimli bir yarışma tertipledik. Sınava 600 civarında velimiz girecek. 5 Nisan Cuma günü yapılacak ödüllü bilgi yarışmasında soruların tümü Okul Evde Başlar isimli kitaptan çıkacak. Hazırlanacak sorularla yapacağımız sınavda dereceye giren velilerimize dizüstü bilgisayar, dijital fotoğraf makinesi ve cep telefonu gibi güzel hediyeler vereceğiz. Yine bununla yetinmeyerek diğer yedi velimize çeyrek altın vereceğiz. En yaşlı ve ilkokul mezunu olan en iyi velilerimize de hediyeler vereceğiz."

Turaç'ın konuşmasının ardından konferansını vermek için sahneye çıkan Okul Evde Başlar isimli kitabın yazarı Dr. Fatih Kalkınç, sınav bitene kadar öğrencilerin cep telefonu kullanmamalarını, cep telefonunun ders çalışmadaki zararını yaptığı bilimsel deneylerle ispatladığını söyledi. "Hangi dersten zayıfsanız gece yatmadan önce o derse en az 1 saat çalışın ve yatın" diyen

Kalkınç, şöyle konuştu: "Sabah kalktığınızda o dersle kalkacaksınız. Akşam saat 18.00'den sonra mümkünse evde televizyon seyredilmesin. Çocuklar geç saate kadar izlenen televizyondan olumsuz etkilenip derslerini çalışamıyor. Çocuklarınızın derslerinde başarılı olmaları için onlara yeteri kadar glikoz (şeker) verin. Özellikle evinizden incir, üzüm, bal, pekmez gibi yiyecekler eksik olmasın."

Fatih Kalkınç, konferans sonunda okurlarına Okul Evde Başlar', 'Başarıyı Yaşa' ve 'Çizgilerle Çocuk Eğitimi' isimli kitaplarını imzaladı. - ADIYAMAN