Bursalı Beşizler 1 Aylık Oldu

Bursalı Beşizler 1 Aylık Oldu
Bültenler - Haberler | Sağlık

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçtiğimiz Şubat ayında dünyaya gelen Hatice ve Fatih Yılmaz çiftinin beşiz bebeklerini hastanede ziyaret etti.

Ağrı'da oto elektrikçiliği yapan Fatih Yılmaz, eşi Hatice Yılmaz'ın hamile olduğunu öğrenince büyük mutluluk yaşadı. Ecrin isminde 3 yaşında bir kız çocuk sahibi olan Yılmaz çifti, hastaneye gittiklerinde doktorun beşiz çocukları olacağını söylemesi üzerine hem büyük şaşkınlık yaşadı hem de mutluluklarına mutluluk kattı. Doktorların, doğumun riskli olabileceğini belirtmesi ve daha donanımlı bir hastanede doğum yapmalarını önermesi üzerine Bursa'ya gelen Yılmaz çifti, Özel Doruk Yıldırım Hastanesinde 15 kişilik sağlık ekibinin girdiği ameliyatla beşizlerine kavuştu.

Eşi Sevginaz Dündar ve Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nun eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte beşizleri hastanede ziyaret eden Başkan Dündar, bebeklerin bir yıllık mama ve bez ihtiyaçlarını karışlayacaklarının müjdesini verdi. Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Dr. Mustafa Esgin'den beşizlerin durumları hakkında bilgi alan Başkan Dündar, "Birisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın merhum annesinin adını taşıyan Tenzile, Hira Nur, Havva, Rabia ve Berfin bebeğin sağlık durumlarının son derece iyi olduğunu öğrendik. Hastane yöneticilerimizin özel izni ile doğum sorası konuldukları küvezlerde yakından görme fırsatı bulduğumuz yavrularımıza, Allah'tan sağlık ve uzun ömür diliyorum" dedi.

Yılmaz ailesinin ekonomik durumlarının çok iyi olmadığını öğrendiklerini, bu durum karşısında kendilerinin harekete geçerek bebeklerin bir yıllık mama ve bez ihtiyaçlarını temin etme kararı aldıklarını ifade eden Başkan Dündar, "Öğrendiğim kadarıyla böyle beşiz bebek doğum ihtimali, dünyada 65 milyonda bir rastlanan durummuş. Bu çok özel yavrularımızın, son derce sağlıklı olduklarını öğrenmek, onları yakından görüp ağlamalarını duymak, minik ellerini ve ayaklarını oynatmalarını seyretmek insana büyük bir mutluluk veriyor. Allah anne ve babaları ile sağlıklı bir hayat nasip etsin" diye konuştu.

Bursalı Beşizler 1 Aylık Oldu
Bursalı Beşizler 1 Aylık Oldu

Kaynak: Bültenler

Manşet Haberler

title