Haberler » Ekonomi » Haber

Beşiri Belediyesi'nde İşine Son Verilen 34 Kadrolu İşçi Hakkını Arıyor

Batman'ın Beşiri Belediyesi'nde Çalışırken, Seçimi Kazanan Yeni Belediye Başkanı Tarafından Ekonomik Nedenler Gerekçe Gösterilerek İşlerine Son Verilen 34 Kadrolu Belediye İşçisi Hak Arayışı Başlattı.

Beşiri Belediyesi'nde İşine Son Verilen 34 Kadrolu İşçi Hakkını Arıyor

Batman'ın Beşiri Belediyesi'nde çalışırken, seçimi kazanan yeni belediye başkanı tarafından ekonomik nedenler gerekçe gösterilerek işlerine son verilen 34 kadrolu belediye işçisi hak arayışı başlattı.

Belediye Başkanı Sait Karabulut ile görüşen Genel İş Sendikası Batman Şube Başkanı Halis Yakut, işçilerin işlerine geri alınması için tüm demokratik hakları kullanacaklarını ifade etti. Haksız yere işten atıldıklarını ifade eden işçiler, belediye önünde toplanarak hukuk mücadelesi başlatacaklarını ve işe geri alınmaları için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini dile getirdi.

Genel İş Sendikası Batman Şube Başkanı Halis Yakut da soruna çözüm bulunması amacıyla Belediye Başkanı Sait Karabulut ile görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığını belirten Yakut, işçilerin tekrar işe alınması için yargıya başvuracaklarını ifade etti.

(CİHAN)