Beşir Atalay KKTC'den Ayrıldı

Beşir Atalay KKTC'den Ayrıldı

KKTC'nin 29.kuruluş yıl dönümü kutlamalarında Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye gitti.

Beşir Atalay KKTC'den Ayrıldı

KKTC'nin 29. kuruluş yıl dönümü kutlamalarında Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye gitti.

Kutlamalar için dün gece KKTC'ye gelen Atalay, bir günlük ziyaretini tamamladı. Atalay, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun Girne Cratos Hotel'de verdiği resepsiyona kısa bir süre katıldıktan sonra Ercan Havalimanı'na geçti. Kıbrıs Türk halkının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak için geldiğini geldiğini hatırlatan Atalay, gelecek yıl KKTC'nin 30. kuruluş yıl dönümünü kutlayacağına işaret etti ve "İnşallah gelecek yıl yine beraber kutlarız" dedi.

Saat 20.30'daki tarifeli uçakla Ankara'ya hareket eden Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ı, Ercan Havalimanı'ndan Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör ve öteki yetkililer uğurladı. - LEFKOŞA