Beşiktaşlı Tayfur Sahalara Veda Etti

Beşiktaşlı Tayfur Sahalara Veda Etti

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı Tayfur Havutçu, BJK İnönü Stadında düzenlenen jübileyle aktif futbol yaşamına veda etti.

Beşiktaşlı Tayfur Sahalara Veda Etti

Beşiktaş Futbol Takımı Kaptanı Tayfur Havutçu, BJK İnönü Stadında düzenlenen jübileyle aktif futbol yaşamına veda etti.

Önce siyah-beyazlıların eski futbolcularının forma giydiği gösteri maçında oynayan Tayfur, daha sonra Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımıyla yapılan hazırlık maçının ilk 6 dakikasında görev alıp, aktif futbol yaşamına omuzlarda son verdi. 6. dakikada yerini Kleberson'a bırakan Tayfur, stattaki yaklaşık 15 bin taraftarın büyük sevgi gösterileri eşliğinde saha kenarında tur atarak, tribünleri selamladı. Bu sırada kapalı tribünün üst kısmında havai fişek gösterileri yapıldı.

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu, milli takımlar eski teknik direktörü Şenol Güneş ile bazı kurum ve kuruluşlar, Tayfur'a hizmetlerinden dolayı maç öncesi şilt verdi.

Tayfur'un jübilesinde ilk olarak siyah-beyazlıların yerli ve yabancı eski futbolcuları gösteri maçı yaptı.

Tayfur'un da forma giydiği gösteri maçında, siyah-beyazlı taraftarlar, eski futbolcularıyla hasret giderdi ve sevgi gösterilerinde bulundu. Gösteri maçında tüm futbolcular Tayfur'un 3 numaralı formasını giydi.

Gösteri maçında şu futbolcular oynadı:

Beyaz takım: Göksel Gencer, Tamer Tuna, Ali Eren Beşerler, Ahmet Yıldırım, Bayram Bektaş, Zafer Demiray, Sergen Yalçın, Yasin Sülün, İlhan Mansız, Niyazi Güney ve Tunç Kip

Siyah Takım: Marijan Mrmiç, Amaral, Zlatko Iankov, Markus Münch, Oliver Schafer, Oscar Cordoba, Mehmet Özdilek, Recep Çetin, Tayfur Havutçu, Pascal Nouma ve Guiaro Ronaldo.

15'er dakikalık 2 devre halinde yapılan gösteri maçında siyah takım, beyaz takımı Pascal Nouma'nın golüyle 1-0 yendi.

Gösteri maçının bitiş düdüğünün ardından, takım arkadaşları Tayfur'u omuzlara alırken, tribünler de ''Büyük kaptan'' tezahüratları yaparak, deneyimli futbolcuyu uğurladı.

Siyah-beyazlılar, Tayfur'un jübilesinde en büyük ilgiyi Pascal Nouma'ya gösterdi.

Nouma'nın sahaya çıkışıyla tribünler hareketlenirken, siyah-beyazlı taraftarlar uzun süre Fransız futbolcuya sevgi gösterilerinde bulundu. Nouma da tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı. Nouma, maç sonrası kramponlarını taraftarlara hediye etti.

BJK İnönü Stadı'na uzun süredir gelmeyen Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, yıllar sonra Tayfur'un jübilesi için stada geldi.

Stat hoparlörlerinden Seba'nın tribüne geldiği anonsu yapıldıktan sonra, taraftarlar eski başkanları lehine tezahüratta bulundu.