Derbiyi İzleyen Beşiktaşlı Futbolcular, Galibiyet Yemini Etti

Fenerbahçe - Galatasaray derbisini izleyen Beşiktaşlı futbolcular, Başakşehir maçı öncesi galibiyet yemini etti.

Beşiktaş'ta Fenerbahçe ile Galatasaray'ın derbide puanları paylaşmasının ardından büyük sevinç yaşandı Haftanın en önemli maçında iki tarihî rakibin puanları paylaşmasıyla gözler bu akşam oynanacak Başakşehir-Beşiktaş maçına çevrildi.

Derbiyi izleyen siyah-beyazlı futbolcular dev maçın 0-0 berabere sona ermesinin ardından adeta şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı.

Bu akşam oynanacak Başakşehir maçında galip gelmeleri durumunda zirveyle aradaki farkı 1 puana indirecek olan Şenol Güneş'in öğrencileri galibiyet yemini etti.

FİKRET ORMAN TESİSLERE GİTTİ

Güneş'in derbi sonrası futbolcularıyla yaptığı konuşmada, "İşte şimdi ipler elimize geçti. Kalan haftalarda Galatasaray ve Başakşehir'in çok zorlu maçları var. Rakiplerimiz kesinlikle puan kaybedecek. Biz maçlarımızı kazanırsak kimseye bakmadan şampiyon olabiliriz" dediği öğrenildi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde Başakşehir maçı için kampa giren siyah-beyazlı futbolcular da hocalarının konuşması üzerine bu akşam kritik maç için hocalarına galibiyet sözü verdi. Başkan Fikret Orman da Kadıköy'deki 0-0'lık sonucun ardından soluğu tesislerde aldı. Futbolcularla görüşen Orman, takıma moral verdi ve üst üste 3. şampiyonluk yolundaki en önemli virajlardan biri olan Başakşehir deplasmanında takımın 3 puana ulaşması için motivasyon konuşması yaptı.

Kaynak: Skorer