Beşiktaş Yöneticisi Gülnaz Arsel'den Açıklama

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Gülnaz Arsel, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (Pfdk) Bursaspor-fenerbahçe Maçıyla İlgili Olarak Herhangi Bir Cezai Tedbir Uygulamamış Olmasının Türk Futbolunda Fair-play İlkelerinin Çiğnendiğini Gösterdiğini ve Adalet Anlayışını da Zedelediğini İleri Sürdü.

Beşiktaş Yöneticisi Gülnaz Arsel'den Açıklama

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Gülnaz Arsel, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Bursaspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak herhangi bir cezai tedbir uygulamamış olmasının Türk futbolunda fair-play ilkelerinin çiğnendiğini gösterdiğini ve adalet anlayışını da zedelediğini ileri sürdü.

Gülnaz Arsel, Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamasında "Daha önce verdiğim demeçlerde Türk futboluna fair-play olgusunun yerleşmesi ve kalitenin sürekli artması için futbolun içinde yer alan herkesin, yöneticilerin, teknik adamların, futbolcuların, taraftarların, hakemlerin, gözlemcilerin görevlerini en iyi şekilde yapması gerektiğini belirtmiştim. Futbolun bu aktörlerinin görevlerini çok iyi yapması halinde Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ortamından kurtulacağının altını çizmiştim. Ancak bugün PFDK'nın açıklamış olduğu kararlarda, görüntüler ile sabit esef verici olayların yaşandığı Bursaspor-Fenerbahçe karşılaşması ile ilgili olarak herhangi bir cezai tedbirin uygulanmamış olması, Türk futbolunda fair-play ilkelerinin çiğnendiğini gösterirken, adalet anlayışını da zedelemiştir. Tüm sporseverler gibi bizim de büyük üzüntü ile izlediğimiz olayların yaşandığı Bursaspor-Fenerbahçe maçındaki şiddet dolu görüntüler, evsahibi takıma verilen bin YTL'lik ceza ile geçiştirilirken, Beşiktaş'ın sahasında yaşananların saniyelik ölçümlerle gözlemciler tarafından rapor edilmesinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz" ifadelerini kullandı.

(KÇ-KÇ-OK-S)

Kaynak: İHA