Beşiktaş - Trabzonspor: 3 - 0

ıÜüStat: BJK İnönü

Beşiktaş - Trabzonspor: 3 - 0

ıÜüStat: BJK İnönü

Hakemler: Bülent Yıldırım, Cem Satman, Erdinç Sezertam

Beşiktaş: Rüştü 8, Ali 7, Gökhan 7, Baki 6, İbrahim Üzülmez 6, Serdar Özkan 7 (Dk. 88 Gordon Schildenfeld ?), İbrahim Toraman 6, Delgado 7, Tello 6 (Dk. 70 Aydın 4), Mert Nobre 8 (Dk. 86 Bobo ?), Holosko 7

Trabzonspor: Tolga 3, Tayfun 3, Erdinç 4 (Dk. 54 Jabi 3), Çağdaş 5, Mustafa 3, Ferhat 3, Hüseyin 3, Ayman 3, Barış 3, İbrahim Yattara 4, Umut 3

Goller: Dk. 6 Mert Nobre, Dk. 45 2 Delgado, Dk. 79 Aydın (Beşiktaş)

Sarı kartlar: Dk. 20 İbrahim Yattara, Dk. 32 Erdinç, Dk. 47 Ayman, Dk. 68 Jabi (Trabzonspor), Dk. 22 İbrahim Üzülmez, (Beşiktaş)

Kırmızı kart: Dk. 49 İbrahim Toraman (Beşiktaş), Dk. 61 Barış (Trabzonspor)

Turkcell Süper Lig'in 26. hafta kapanış maçında karşı karşıya gelen Beşiktaş ile Trabzonspor mücadelesini ev sahibi ekip Mert Nobre, Delgado ve Aydın'ın attığı gollerle 3 - 0 kazanarak liderliğini korudu.

49. dakikada Beşiktaş'tan İbrahim Toraman, Barış'a yaptığı sert hareketten dolayı ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek takımı 10 kişi bıraktı.

56. dakikada Barış'ın Beşiktaş defansının arkasına attığı topa Umut hareketlendi, kaleci Rüştü ile karşı karşıya kaldığı anda yaptığı vuruşta kaleci Rüştü topu ayaklarıyla çeldi.

57. dakikada yine Barış'ın sağ çapraza pasında bu defa da İbrahim Yattara topla buluştu, ceza sahası içinden yaptığı plase vuruşta kaleci Rüştü topu yine ayaklarıyla çıkardı.

61. dakikada ise bu defa da Trabzonspor 10 kişi kaldı. Daha önce 16. dakikada sarı kart gören Barış, bu dakikada da Delgado'ya yaptığı sert hareketi hakem faul olarak değerlendirdi ve ikinci sarı karttan kırmızı kartı göstererek Trabzonspor'u da 10 kişi bıraktı.

79. dakikada Beşiktaş farkı 3'e çıkardı. Bu dakikada Delgado, kaleci Tolga'nın attığı topu göğsünde yumuşatıp önüne aldı, sol çapraza kaçan Aydın'ın önüne attığı pasta, bu oyuncu da ceza sahası içine girdi, yerden plase bir vuruşla topu ağlara gönderdi: 3 - 0.

84. dakikada dakikada Delgado'nun sağdan çıkardığı topun gelişine Mert Nobre vurdu kaleci Tolga çıkardı, defans tehlikeyi uzaklaştırdı.

87. dakikada gelişen Beşiktaş atağında Holosko sağdan çizgiye inip içeriye çıkardığı sert topun gelişine Bobo vurdu, meşin yuvarlak kaleci Tolga'dan döndü, defans meşin yuvarlağı kornere attı.

90 3'de gelişen Trabzonspor atağında İbrahim Yattara'nın sağdan ceza sahasına girer girmez vurduğu sert şutu kaleci Rüştü, Umut'a gelmeden kontrol ederek tehlikeyi büyümeden önledi.

Karşılaşma da Beşiktaş'ın 3 - 0 üstünlüğüyle sona erdi.

Kaynak: CHA