Beşiktaş Teknik Direktörü Tıgana: "Yarın Büyük Bir Ricardinho Bekliyorum"

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Cska Sofia Maçının Oynanacağı Bulgarsarmia Stadı'nda Düzenlediğini Basın Toplantısında Çarpıcı Açıklamalar Yaptı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tıgana:

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, CSKA Sofia maçının oynanacağı Bulgarsarmia Stadı`nda düzenlediğini basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Yarın için en güvendiği ismin Ricardinho olduğunu söyleyen Tigana, ¨Maçtan önce de rakibin ciddi bir ekip olduğunu, bu yüzden maçın çok kolay olmayacağını söylemiştim. Bu ekibi hiç küçümsemedim. İki maç arasında bile maç görüntülerini çektik. Sonuçta takip ettiğimiz bir ekip. Rakibin çok iyi yabancılara var. Özellikle iki kanat oyuncuları çok güçlü. Organizasyonları çok iyi yapıyorlar. Ben de yarın büyük bir Ricardinho bekliyorum oyunda¨ diye konuştu.

Tigana ayrıca oyun stratejilerini `hücum` olarak belirlediklerini söyleyerek, ¨İlk maçta gol yemememiz gerekiyordu. Sabır gerekiyordu. İki gol atıp, gol yememek 1-0 dan daha avantajlı. Yarınki hedef tamamen farklı bir hedef. Bu kez minumum bir gol atma hedefimiz var. Bu hücum oynayacağımız anlamına geliyor. Gol atmanın bilincinde sahaya çıkacağız. Yarın geriye çekilmek için oynamayacağız¨ ifadelerini kullandı.

Sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyleyen Tigana, şunları söyledi: ¨Oyuncularımın hepsinin hazır olmaması büyük dezavantaj. Ama sakat olanların yerine oynayacaklara güvenim tam. İbrahim Toraman`ın durumu belli değil ama Gökhan Zan için maçtan önce karar vereceğim. Maçtan önceki saha ısınmalarında Gökhan`ın durumu belli olacak.¨

Beşiktaş kaptanlarından İbrahim Toraman ise, 2-0`lık avantajlarının bulunduğunu vurgulayarak, ¨Buraya kazanmaya geldik. Zor olacak ama kazanarak gitmeyi planlıyoruz. Hafta sonu ayağımda ağrı oluştu. Biraz kendimi kötü hissettim. Ama şimdi daha iyiyim. Yarın oynamak istiyorum¨ dedi.

Öte yandan Beşiktaş, CSKA Sofya maçı öncesi son antrenmanını karşılaşmanın oynanacağı Bulgarsarmia Stadı`nda yaptı. Antrenmana hafif sakatlıkları bulunan Gökhan Zan, İbrahim Toraman ve Mustafa Doğan da katılırken, Tigana çalışmanın ilk onbeş dakikasını basın mensuplarına açtı.

Kaynak: DHA