Beşiktaş Teknik Direktörü Tıgana Kadroda Revizyona Gitti

Beşiktaş Teknik Direktörü Tıgana Kadroda Revizyona Gitti

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Bulgaristan'ın Cska Sofya Takımı ile Oynanan UEFA Kupası 1. Tur İlk Maçında Kadroda Revizyona Gitti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Tıgana Kadroda Revizyona Gitti

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Bulgaristan'ın CSKA Sofya takımı ile oynanan UEFA Kupası 1. tur ilk maçında kadroda revizyona gitti.

Trabzonspor karşısında alınan yenilginin ardından Fransız teknik adam, UEFA Kupası maçında kadroda değişiklik yaptı. Trabzonspor maçında ilk 11'de sahaya çıkan Gökhan Zan sakatlığı nedeniyle kadroda yer almazken, Ricardinho ve Serdar Kurtuluş yedek kulübesinde oturdu. Ali Güneş ise kadroya alınmadı.

Tigana, Trabzonspor karşısında ilk 11'de yer vermediği İbrahim Üzülmez, İbrahim Toraman, Nobre ve Mehmet Sedef'i ise ilk 11'de görevlendirdi.

Beşiktaş'ta Ricardinho ve Serdar Kurtuluş'un yanı sıra yedek kulübesinde Gökhan Güleç, Murat, İbrahim Akın, Fahri ve Ali Tandoğan yer aldı.

Siyah-beyazlı taraftarlar, Trabzonspor ile yapılan lig maçında kötü oyunu nedeniyle protesto ettikleri Baki Mercimek'e, bu kez sevgi gösterisinde bulundu.

Siyah-beyazlı futbolcuların ısınmak için sahaya çıkmasıyla birlikte taraftarlar Baki Mercimek'i tribünlere çağırdı. Genç futbolcu da tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı. Taraftarlar ayrıca Trabzonspor maçında yaptığı hata nedeniyle gole neden olan Koray' a da sevgi gösterisinde bulundu.

Bu iki futbolcunun ardından diğer futbolcular da tek tek tribüne çağrıldı.

Beşiktaş'ta sezon 7 futbolcu ilk kez siyah-beyazlı formayla bir Avrupa kupası maçına çıktı.

İlk 11'de forma giyen Runje, Baki, Delgado, Nobre, Burak, Mehmet Sedef ve Bobo, Beşiktaş'ta ilk Avrupa sınavı yaşayan futbolcular oldu.

Beşiktaşlı taraftarlar, bu sezonki ilk Avrupa kupası maçına büyük ilgi gösterdi.

Siyah-beyazlı taraftarlara ayrılan tribünlerin büyük bölümü dolarken, karşılaşmayı 30 bine yakın sporsever izledi.

Bu arada, kapalı tribünün orta bölümünde yer alan taraftarlar, ellerindeki büyük beyaz balonlarla ilginç bir görüntü oluşturdu. Taraftarlar, maçın başlama düdüğü ile birlikte ellerindeki balonları saha kenarına bıraktı.

Beşiktaşlı taraftarların yanı sıra Bulgar taraftarlar da karşılaşmaya ilgi gösterdi.

Kaynak: AA