Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam: ''Kazandığımız her maç bizi yerimizde tutacak''

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 3-0 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ligdeki konumları itibariyle kazanmak zorunda oldukları bunun da bilincinde olduklarını söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam: ''Kazandığımız her maç bizi yerimizde tutacak''

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 3-0 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ligdeki konumları itibariyle kazanmak zorunda oldukları bunun da bilincinde olduklarını söyledi.

Takım olarak iyi mücadele ettiklerini, oyuncularını orntaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ettiğini belirten Sağlam, ''Ligdeki konumumuz itibariyle oyuncularımız durumu çok iyi kavramış durumda. Kazandığım her maç bizi yerimizde tutacak bu düşünceyle hareket ediyoruz. Bugün de kazandığımız zaman lider kalacağımızı biliyorduk ve öyle de oldu. Futbolun doğrularını yaparak kazandık. İkinci yarının başında 10 kişi kalmamıza rağmen iyi mücadele oldu. Oyuncularım sıkıntıyı fazla hissettirmediler. Sezon başından beri böyle farklı kazanmamıştık bu da iyi oldu'' dedi.

GERİDE KALAN 8 MAÇ DAHA DA ZOR GEÇECEK

Trabzonspor'un ligin güçlü ekiplerinden biri olduğunu, bugün de kazanma adına herd şeyi yaptığını belirten Sağlam, ''Bu galibiyeti iki gruba hediye edeceğim ve onlara teşekkür edeceğim. Birincisi oyuncularımız, çok güzel bir oyun ortaya koydular ve haklı bir galibiyet aldılar. İkincisi de taraftarlarımız. Bizi centilmence sürekli desteklediler ve büyük bir coşku yaşattılar. Bu coşkuyla onlara farklı bir galibiyet hediye ettiğimiz için mutluyuz. Bundan sonra kalan 8 maç daha da zor olacak. Bunun mücadelesini vereceğiz. Bugünden itibaren bizim hayatımızda düşündüğümüz artık İstanbul Büyükşehir Belediye maçı var. O maçı nasıl kazanırız bunu düşüneceğiz.'' diye konuştu.

Sağlam, Rüştü'nün performansıyla ilgili olarak ise, ''Kazandığımız ya da kaybettiğimiz hiç bir maçtan sonra bir oyuncuyu ön plana çıkarmadım. Rüştü'yü de bu yüzden ön plana çıkarmam. Sahadaki arkadaşlarımızın bazıları işlerini çok çok iyi yaptı, bazıları çok iyi yaptı, bazıları da iyi yaptı.'' dedi.

Sağlam, defans oyuncularının sert futboluyla ilgili olarak ise, ''Futbolcularımızdan futbolun sertliğini yapmalarını istiyoruz, rakiplerimize karşı sertlik istemediğimizi söylüyoruz. Zaman zaman ölçü kaçıyor olabilir. Hakemin gösterdiği iki kart için de yorum yapmak istemiyorum. Net birşey söylersem hakeme haksızlık da edebilirim, onun için yorum yapmayacağım.'' diye konuştu.

BİZİM DE KONUŞACAĞIMIZ ZAMAN GELECEK

Ligin kalan maçlarının daha da zor geçeceğini belirten Sağlam, eleştirilerle ilgili ve kalan maçların konumuyla alakalı ise şunları söyledi;

''Hiç bir takım çok rahat maç kazanamıyor. Üst tarafta takımlar birbirine çok yakın. Bugün kazanamasaydık 3. olacaktık, kazandık lideriz. Yukarda her hafta herşey olabilir. Fenerbahçe maçına daha var. Fakat yarıştaki rakiplerimizle oynayacağımız maçlar önemli. Ufak da olsa bir avantajımız var. Fenerbahçe ve Sivasspor maçına kadar durum biraz daha netleşebilir.

Geriye düştüğümüz ve uzatmalarda attığımız goller takımımıza moral ve motivasyon oldu. Rahat kazanmayı isteriz, ama futbolun içinde olan zor kazanma da var. Bunu yapıyoruz. Bu yüzden aldığımız eleştirilerin haksızlık olduğuna yorum yapmak istemem, biz eleştirilerden ders almaya çalışıyoruz, susuyoruz, iyilerinden ders alıyoruz, yıpratıcı eleştirileri duymamazlıktan geliyoruz. Biz çalışacağız, her şeye kulağımızı kapatacağız ve sezon sonuna kadar her maçımızı kazanmaya çalışacağız. Bizim de konuşacağımız günler gelecektir.''

ERSUN YANAL: ''KONTROL BİZDEYDİ AMA SKOR ÜRETEMEDİK''

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise takım olarak iyi mücadele ettiklerini, istatistiki rakamların kendi lehlerine olduğunu ama skor üretemediklerini söyledi.

Takımının çok iyi bir mücadele ortaya koyduğunu, ama final vuruşlarında etkili olamadıklarını belirten Yanal, ''İlginç bir karşılaşma oldu. Beşiktaş'ın ilk atağında savunma hatasıyla gol yedik. Pozisyon üretemeyen Beşiktaş karşısında da 45. dakikada 2-0 geriye düştük. Topun hakimi bizken skor 2-0 oldu. Oyunu sertleştiren, kasıtlı olmayan bizdik ama üst üste kartlar gördük ve zorunlu değişiklik yapmak zorunda kaldık. Barış atıldığı anda oyunun hakimi bizdik. Son vuruşları yapamadık. Korner, atak, yapılan faul sayılarında biz üstün olsak da sonuç istediğimiz gibi olmadı. Futbol böyle bir oyun, üstülüğünüz ve kontrol size bir şey kazandırmıyor, gol atmanız gerek. Üstün olduğumuz anlarda görülen kırmızı kart bizi sıkıntıya soktu.'' dedi.

Yanal, bir soru üzerine ise, ''Gökdeniz konusu kapandı, yeni bir takım kurma yönünde çalışmalarımız başladı. Gökdeniz artık bu takımdan ayrıldı. Şuan takımda oynayanlara bakmamız gerek. Oyuncu tercihlerinde herkes konuşabilir. Fakat bir oyuncuyu tercih ederken hücum ve savunma yönünü düşünüyoruz. Mustafa'yı o yüzden oynattım. Mouwad'ı ilerleyen haftalarda düşüneceğiz. Kaleci konusunda ise, her hata yapan kaleciyi oynatmazsak kaleci bulamayız, Tolga'nın yediği gollerin yanında kurtardığı goller de var.'' diye cevap verdi.

BARIŞ'IN ATILMASI VE RÜŞTÜ'NÜN KURTARIŞLARI KIRILMA NOKTASI OLDU

Genç teknik adam, özellikle mücadelenin ikinci yarısında ortaya çok iyi şeyler koyduklarını, ancak Rüştü'yü geçemediklerini belirterek, ''Barış'ın atılması ve Rüştü'nün kurtarışları bizim için kırılma noktasıydı, ancak girdiğimiz gol pozisyonları da var onları da konuşmak gerek. Yediğimiz goller kadar atamadığımız goller de var. Maçın en önemli kırılma noktası Beşiktaş'ın 10 kişi kaldığı anlarda Rüştü'nün kurtardığı toplardı.'' dedi.

Yanal, ''Barış'ın aldatmaya yönelik sarı kart ve ardından kırmızı kart gördüğünü söylüyorlar, eğer o pozisyondan dolayı kart çıkıyorsa, sahada adam kalmaz.'' diyerek konuşmasını tamamladı.