Beşiktaş, Taraftarlarıyla Buluştu

Beşiktaş, Taraftarlarıyla Buluştu

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu İlk Maçında Moldova'nın Fc Sherrif Tiraspol Takımıyla 1 Ağustos Çarşamba Günü İstanbul'da Karşılaşacak Olan Beşiktaş, Bu Maçın Hazırlıklarını Taraftarlarının Desteğiyle Sürdürdü.

Beşiktaş, Taraftarlarıyla Buluştu

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında Moldova'nın FC Sherrif Tiraspol takımıyla 1 Ağustos Çarşamba günü İstanbul'da karşılaşacak olan Beşiktaş, bu maçın hazırlıklarını taraftarlarının desteğiyle sürdürdü.

BJK İnönü Stadı'nda yapılan antrenmanda siyah-beyazlı oyuncular, 4 bin kadar taraftarın önünde çalıştı. Taraftarlar, antrenman öncesinde oyunculara ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a büyük sevgi gösterilerinde bulunurlarken, yeni transferlerden Rüştü, taraftarların ilgi odağı oldu.

Antrenman boyunca coşkulu tezahüratlar yapan taraftarlar, hafta içinde vefat eden "Optik Mehmet" lakaplı tribün lideri Mehmet Işıklar'ı da unutmadılar.

Beşiktaş'ın bugünkü antrenmanını, kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticiler Kenan Öner ile Ertunç Soğancıoğlu da protokol tribününden izledi.

Beşiktaşlı taraftarlar, antrenman sırasında özellikle ve ısrarla Baki Mercimek'i tribüne çağırdı.

Baki, taraftarların ısrarlı çağrıları sonrası antrenmanı bırakıp tribünlere yönelirken, teknik direktör Sağlam bu oyuncuyu durdurdu ve yerine gönderdi.

Siyah-beyazlı taraftarlar, bu olay sonrası kısa süreli tepki gösterirken, Baki'ye yönelik çağrılarını ısrarla sürdürdü. Taraftarlar uzun süre ''Hoca izin ver'' biçiminde Sağlam'dan istekte bulundu, ancak Ertuğrul Sağlam buna izin vermedi. Antrenman sonrası ise siyah-beyazlı çalıştırıcı, Baki'yi tribünlere gönderdi.

Beşiktaşlı taraftarlar sahaya inince, siyah-beyazlı takım antrenmanı erken bitirmek zorunda kaldı.

Antrenmana, sakatlıkları bulunan Bobo, Murat Şahin, Mehmet Sedef, Nobre ve Burak katılmadı. Bobo'nun, sol dizinde hafif bir ödem olduğu, Nobre'nin, yarın veya 31 Temmuz Salı günü çalışmalara başlayacağı, Burak'ın ise hafta içinde çalışmalara başlayabileceği, Mehmet Sedef ve Murat Şahin'in ise tedavilerinin sürdürüleceği kaydedildi.