Beşiktaş taraftarının Bursaspor maçına alınması Kasımpaşa maçından sonra belli olacak

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş maçında alınacak güvenlik önlemleri ele alındı.

Beşiktaş taraftarının Bursaspor maçına alınması Kasımpaşa maçından sonra belli olacak
29.11.2007 23:11 | Son Güncelleme: 29.11.2007 23:11

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş maçında alınacak güvenlik önlemleri ele alındı.

Bursaspor-Beşiktaş maçında Beşiktaş seyircisinin maça alınıp alınmaması bu hafta Kasımpaşa ile karşılaşacak Bursaspor yönetiminin yapacağı toplantıdan sonra belli olacak. Yapılacak toplantıdan sonra gerekirse İl Spor Güvenlik Kurulu olağanüstü toplantıya çağrılarak Bursaspor-Beşiktaş maçında alınacak tedbirler görüşülecek.

Emniyet Müdürlüğü Brifing salonunda Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda 07.12.2007 Cuma günü saat 20.00'da Atatürk Stadyumunda oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçı ile ilgili güvenlik önlemleri başta olmak üzere bir çok konu ele alındı. Yine Aralık ayı içinde oynanacak olan diğer sportif faaliyetlerde alınacak tedbirlerinde görüşüldüyü toplantının ana konusu Bursaspor-Beşiktaş maçında çıkacak olası olaylara karşı alınacak önlemler oldu.

Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Doğan, 5149 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ve İçişleri Bakanlığı'nın 23 nolu genelgesi doğrultusunda Kasım ve Aralık aylarında yapılacak tüm spor müsabakalarında alınacak güvenlik tedbirlerini gözden geçirdiklerini belirterek, "Müsabaka öncesi, esnası ve sonrasında şiddetli rekabet ve bunun doğurduğu fanatizm sonucu patlayıcı, yanıcı, kesici veya delici maddelerin kullanılması sonucu yaşanacak olumsuzlukların önlenmesi için alınacak önlemler ve uygulanacak yaptırımlar görüşüldü." şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan Bursaspor yönetim kurulu üyeleri ise Beşiktaş takımı ile önceden alınan karar gereği seyirci götürüp getirmeme anlaşmasına varıldığını hatırlatarak, bu maçta Beşiktaş taraftarının stada alınıp alınmaması konusunun henüz görüşülmediğini belirttiler. Bu konunun Kasımpaşa maçından sonra yapılacak yönetim kurulu toplantısında ele alınacağını belirten yetkililer, yaşanan kırgınlıkların bitmesini istediklerini, bundan dolayıda Beşiktaş taraftarının stada alınmasından yana olduklarını vurguladılar.

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Beşiktaş taraftarının Bursaspor maçına alınması Kasımpaşa maçından sonra belli olacak - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.7.2020 15:43:45. #1.14#
title