Beşiktaş'taki Gösteriye Katılan 114 Kişi Hakkında Adli İşlem

Beşiktaş'taki Gösteriye Katılan 114 Kişi Hakkında Adli İşlem

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde Görülen Bir Duruşma Nedeniyle Basın Açıklaması Yaptıktan Sonra Polisin Uyarısına Rağmen Dağılmayarak Çevreye Zarar Verdikleri İddiasıyla Gözaltına Alınan 114 Kişi Hakkında Adli İşlemlere Başlandığı Bildirildi.

Beşiktaş'taki Gösteriye Katılan 114 Kişi Hakkında Adli İşlem

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinde görülen bir duruşma nedeniyle basın açıklaması yaptıktan sonra polisin uyarısına rağmen dağılmayarak çevreye zarar verdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 114 kişi hakkında adli işlemlere başlandığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 8 Eylül 2006'da İstanbul ve 6 ilde eş zamanlı yapılan operasyonlarda yakalanan ve tutuklu bulunan yasa dışı bir örgütün mensuplarının ilk duruşmalarının görüleceği Beşiktaş'taki Ağır Ceza Mahkemesine, yargılanan şahıslara destek vermek, operasyonu ve yargılamayı protesto gerekçesiyle çeşitli grupların geleceği duyumlarının alındığı belirtildi.

İlgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yasa dışı örgütle ilgili davanın ilk duruşması sırasında, adliye önünde mahkemeyi etkileyecek şekilde bir gösteri yapılması, slogan atılması ve benzeri bir eylemde bulunulması suç teşkil edeceğinden gerekli tedbirlerin alınmasının talep edildiği kaydedildi.

Kaynak: AA