Beşiktaş'ta Şok Sürüyor

Beşiktaş'ta Şok Sürüyor

Turkcell Süper Lig'de Sezonun Flaş Takımı Sivasspor'a Evinde 2-1 Yenilen Beşiktaş, Üstüste 5. Resmi Maçında da Galip Gelemezken, Son 4'ünü İse Yitirdi.

Beşiktaş'ta Şok Sürüyor

Turkcell Süper Lig'de sezonun flaş takımı Sivasspor'a evinde 2-1 yenilen Beşiktaş, üstüste 5. resmi maçında da galip gelemezken, son 4'ünü ise yitirdi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde 24 Ekim'de İstanbul'da FC Liverpool'u 2-1 yendiği maçın ardından yaptığı 5 resmi maçta da galibiyete ulaşamayan siyah-beyazlılar, haftaya averajla Galatasaray'ın ardından 2. giren Sivasspor'a yenilerek, galibiyet hasretini sürdürdü.

Beşiktaş, bu süre içinde Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile 0-0 berabere kalıp, Fortis Türkiye Kupası'nda Çaykur Rizespor'a 2-1, ligde Fenerbahçe'ye 2-1, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde de FC Liverpool'a 8-0 yenilmişti.

8-0'lık tarihi FC Liverpool hezimetini unutamayan Beşiktaşlı taraftarların kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e olan tepkileri maç öncesinde olduğu gibi, karşılaşma içinde de sürdü.

''Yeter Yıldırım Demirören'' ve ''yönetim istifa'' diye uzun süre tempo tutan taraftarların tepkisinden Ali Gültiken'in yerine sezon başında genel menajerliğe getirilen Sinan Engin de nasibini aldı.

''Sinan Engin istifa'', ''Defol git Sinan'', ''Beşiktaş'ın başkanı sözünü yemez'', ''Taraftar burada PAF takımı nerede?'', ''Rezil ettin bizi'', ''Yönetim-Sinan el ele, Beşiktaş'ı bırakın bizlere'' diye bağıran öfkeli taraftarlar, ''Sinan'ı da al git'' diye, kulüp başkanı Yıldırım Demirören aleyhine tezahürat yaptı.

Taraftarlar ayrıca, sezon başında sürpriz bir kararla görevden alınan Ali Gültiken'e destek verip, ''İnadına Ali'' diye tempo tuttu.

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören, yönetim ve menajer Sinan Engin'i protesto ederek istifaya çağıran Beşiktaşlı taraftarlar, teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a ise büyük destek verdi.

Beşiktaşlı taraftarların öfkesinden Futbol Federasyonu ve hakemler de nasibini aldı.

Taraftarlar maç içinde federasyon ve hakemler lehine küfürlü tezahürat yaptı.

Kaynak: AA