Beşiktaş'ta Fener Alayı Coşkusu

Beşiktaş'ta Fener Alayı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Kapsamında Beşiktaş'ta Fener Alayı Yürüyüşü Düzenlendi. Çok Sayıda Vatandaş, Ellerinde Türk Bayrağı ve Meşalelerle Yürüdü.

Beşiktaş'ta Fener Alayı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Beşiktaş'ta fener alayı yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayrağı ve meşalelerle yürüdü.

İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvetleri Günü kutlamaları akşam saatlerinde de devam etti. Kutlamalar kapsamında Beşiktaş Belediyesi tarafından fener alayı düzenlendi. Etiler Ak Merkez önünde saat 20.00 sıralarında başlayan yürüyüş, Arnavutköy Meydanı'na kadar devam etti. Yürüyüş öncesi Ak Merkez önünde bir araya gelen, aralarında gazi ve engellilerin de bulunduğu yaklaşık bin kişiden oluşan kortej, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle bando eşliliğinde Arnavutköy Meydanı'na

kadar yürüdü. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal'ın da katıldığı yürüyüşte, Atatürk anıtına çelenk konuldu. Başkan Ünal, yaptığı konuşmada vatandaşların bayramını kutladı. Çelenk koyma töreninin ardından yeniden harekete geçen kortej, Bebek Parkı'na kadar yürüyerek konser izlemek için toplandı.

Sanatçı Yoncalodi'nin burada verdiği konser vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

(ME-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA