Beşiktaş, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi

Turkcell Süper Lig'in 5. Haftasında Ankaraspor ile Beşiktaş, Yenikent Asaş Stadı'nda Golsüz Berabere Kalırken, Beşiktaş Aldığı 1 Puanla Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi. Maçın Son Dakikasında Beşiktaş'ın İptal Edilen Golü İse Maça Damgasını Vurdu.

Beşiktaş, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi

Turkcell Süper Lig'in 5. haftasında Ankaraspor ile Beşiktaş, Yenikent ASAŞ Stadı'nda golsüz berabere kalırken, Beşiktaş aldığı 1 puanla maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Maçın son dakikasında Beşiktaş'ın iptal edilen golü ise maça damgasını vurdu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maç sonrasında yaptığı açıklamada, aldıkları beraberliğin canlarını sıktığını belirterek, "Ligdeki konumumuz itibariyle 3 puan bizi üst sıralara iyice yanaştıracaktı. Kazansaydık, Marsilya maçı öncesinde moral olacaktı. Sonuçta maçı kazanamadık ve 2 puan kaybettik. Kayseri maçından sonra bugün kaybettiğimiz puanlar, çok önemli kayıp puanlar olarak hanemize yazılacak. Maçta iki takımın da bölüm bölüm üstün oynadığı dönemler oldu. Zevkli bir futbol yoktu, ama iyi

bir mücadele oldu. Puan kaybı canımızı sıktı. Bu maçın olumsuz izlerini atarak, Marsilya maçına iyi bir şekilde hazırlanacağız. Marsilya'dan camiamızı mutlu edecek sonuçlarla dönmek ve bugünkü sonucu telafi etmek istiyoruz" diye konuştu.

Sağlam, hücum hattında bazı sıkıntılar yaşadıklarını ve daha üretken olmaları gerektiğini söyledi. Sağlam, maçın son dakikasında verilmeyen golle ilgili olarak ise, "Hakemlerle ilgili bugüne kadar bir eleştiride bulunmadım. Maçı televizyondan izleyenler nizami gol olduğunu söylüyor. Hakem, kalecinin elini Nobre'nin eli zannetti herhalde. Herkes hata yapabilir. Kötü anlamlar yüklemeye gerek yok" dedi.

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, isteklerine yakın bir maç oynadıklarını ifade ederek, "Maça çıkarken rakibe az pozisyon vermek amacındaydık. Beşiktaş baskılı oynayan bir takım. Oyunu kontrol etmek istedik. Oyun, bizim istediğimiz şekilde geçti. Oyunu kilitledik. 2. yarıda iyi ataklar yapmaya başladık. Maç beraberlik kokuyordu. Son dakikada golün iptal edilmesiyle 1 puan aldık. Gördüğüm kadarıyla yediğimiz gol temizdi. Maçın tartışmalı bir şekilde bitmesine üzgünüm" şeklinde konuştu.

Kocaman, ilk defa forma giyen futbolcuların performansından ise memnun olduğunu söyledi.

(EKO-İK-CC-S)

Kaynak: İHA