Beşiktaş, Kupaya Çaykur Rizespor Mağlubiyetiyle Başladı

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda Beşiktaş, Kendi Sahasında Çaykur Rizespor'a 2-1 Mağlup Oldu.

Beşiktaş, Kupaya Çaykur Rizespor Mağlubiyetiyle Başladı

Fortis Türkiye Kupası A Grubu'nda Beşiktaş, kendi sahasında Çaykur Rizespor'a 2-1 mağlup oldu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin iyi oynayarak galibiyeti hak ettiğini belirterek, "Son 2 sezondur kazandığımız Fortis Türkiye Kupası'na iyi bir başlangıç yapmak istiyorduk. Bugün kadroda kullanamadığımız arkadaşlarımıza şans verdik. İyi bir futbol sergilemeyi ve iyi bir sonuç almayı isterdik ama bunu başaramadık. Rakibimiz iyi mücadele ederek, haklı bir galibiyet aldı. Bizim açımızdan iyi bir karşılaşma olmadı. Fenerbahçe maçı öncesi

taraftarlarımıza galibiyet armağan etme fırsatını da kaçırdık. Artık bu maçtan dersler çıkarıp, önümüzdeki maçlarda aynı hataları tekrarlamamak istiyoruz. Kupada oynayacağımız 3 maç var, bu sonucu telafi edebiliriz. Artık hafta sonu oynayacağımız Fenerbahçe derbisine konsantre olmalıyız" dedi.

Fenerbahçe derbisinin ertelenmemesi konusunda federasyonun verdiği karara saygı duyduğunu ifade eden Sağlam, "Erteleme konusunda herhangi bir resmi başvurumuz olmadı. Sadece fikir olarak ortaya atıldı. Bazı çevreler bunu kötü bir şekilde karşıladılar. Böyle bir isteğin kamuoyunda oluşturduğu tepkiyi anlayamadım. Böyle bir şeyi istemek suçmuş gibi fırtınalar kopardılar. Derbi maçı cumartesi günü değil de başka bir gün oynansaydı Türk futbolu ne kaybederdi, bunu merak ediyorum. Ama federasyonun kararına

saygı duyuyoruz, çıkıp oynayacağız. Fenerbahçe'yi yenerek, Liverpool'a moralli gitmek istiyoruz" diye konuştu.

Sakatlığı nedeniyle bugün kadroya alınmayan İbrahim Toraman'ın şu anda durumunun iyi olduğunu, Fenerbahçe derbisinde oynamasını umduğunu söyleyen Sağlam, antrenör Mutlu Topçu'nun da özel bir durumu nedeniyle yedek kulübesinde olmadığını kaydetti.

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır ise, galip geldikleri için mutlu olduklarını belirterek, "Oyuncularımı kutluyorum. Hepsi yürekleriyle oynadılar. Beşiktaş yorgundu, fakat yorgun olan futbolcularla çıkmadı. Yeni bir kadroyla çıktı. İyi oynayarak, haklı bir galibiyet aldık. Tüm oyuncularımı kutluyorum" diye konuştu.

Çaykur Rizesporlu futbolcu Emrah da, kupaya iyi bir başlangıç yaptıklarını belirterek, "Bizim öncelikli hedefimiz lig. Ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Kupaya da Beşiktaş'ı yenerek iyi bir başlangıç yaptık. Kupada da iddialıyız. Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz" dedi.

Çaykur Rizesporlu defans oyuncusu Suat Usta ise, kupada gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini belirterek, "Beşiktaş karşısında iyi futbol oynayarak 3 puan aldık. Bu galibiyet ligde oynayacağımız Vestel Manisaspor maçı öncesi moral oldu. Kupaya iyi bir başlangıç yaptık. Kupada gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, karşılaşma sonrası yapılan basın toplantısına katılmadı.

(İY-İY-OK-S)

Kaynak: İHA