Beşiktaş-kayseri Erciyesspor Maçından Notlar

Turkcell Süper Ligi'nin 25. Haftasında Beşiktaş, Bjk İnönü Stadı'nda Kayseri Erciyesspor ile Cezası Sebebiyle Seyircisiz Oynanan Maçta Karşı Karşıya Geliyor.

Beşiktaş-kayseri Erciyesspor Maçından Notlar

Turkcell Süper Ligi'nin 25. haftasında Beşiktaş, BJK İnönü Stadı'nda Kayseri Erciyesspor ile cezası sebebiyle seyircisiz oynanan maçta karşı karşıya geliyor.

Maçın hakemleri Cem Deda, Erhan Sönmez, Serkan Gencerler ve 4. hakem Süleyman Abay, Vestel Manisaspor maçının hakemi Cüneyt Çakır'a yapılan saldırıya protesto için maça 10 dakika geç çıktı. Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana tarafından uzun süreden beri çok efor sarfettiği için geçen hafta Ankaragücü maçında dinlendirilen Serdar Kurtuluş, Kayseri Erciyesspor maçında da yedek kulübesinde bekledi. Fransız teknik adam, menisküs ameliyatı olan Bobo'nun yerine de ilk onbirde İbrahim Akın'a görev verdi.

Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Burak Yılmaz, maç öncesinde Kayseri Erciyesspor'un kaleci antrenörlüğünü yapan babası Fikret Yılmaz'ın yanına giderek elini öptü.

Karşılaşmayı, teknik direktörler Rıza Çalımbay, Yılmaz Vural, Ziya Doğan ve Hikmet Karaman da izledi.

Seramoni öncesinde TFF Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren sahaya inerek, maçın hakemleri ve iki takım kaptanına başarılar diledi.

Maçın seyircisiz oynanması nedeniyle içeriye giremeyen Beşiktaş taraftarları, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nden çıkan takımın otobüsünü konvoylarla takip ederken, Boğaz Köprüsü'nde takımın otobüsünü durdurarak tezahürat yaptı.

Siyah-beyazlı tribünlere taraftarlar daha önceden hazırladıkları Türk bayrağı ve Atatürk posterini asarken, ayrıca "Sana gelmediğim gün öldüğüm gündür benim", "En büyük kale Çanakkale", "Sevdaya yasak koyanın dünyada yeri olmaz", "Vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama seni yalnız koymak var o koyuyor adama", "Şehitlerimiz, sizleri saygı ve minnetle anıyoruz, emanetiniz şerefimizdir" pankartları astılar.

Beşiktaş, sahaya 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle, "Şehitlerimiz, sizleri saygı ve minnetle anıyoruz. Emanetiniz şerefimizdir" pankartıyla çıkarken, konuk Kayseri Erciyesspor ise "Mamografi hayat kurtarır. Türk Mamografi Vakfı" pankartıyla sahaya çıktı.

(EYB-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA