Beşiktaş-Kasımpaşa maç sonu

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kasımpaşa karşısında 2-0 mağlup duruma düşmelerine rağmen oyundan kopmayarak sahadan 4-2 galip ayrıldıklarını belirterek, "Caimamızın şampiyonluk havasına girmesi için önümüzdeki hafta kendi sahamızda oynayacağımız. Gaziantepspor maçını kazanmamız gerekiyor." dedi.

Beşiktaş-Kasımpaşa maç sonu

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kasımpaşa karşısında 2-0 mağlup duruma düşmelerine rağmen oyundan kopmayarak sahadan 4-2 galip ayrıldıklarını belirterek, "Caimamızın şampiyonluk havasına girmesi için önümüzdeki hafta kendi sahamızda oynayacağımız. Gaziantepspor maçını kazanmamız gerekiyor." dedi.

Beşiktaş'ın Kasımpaşa'yı 4-2 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan genç teknik adam, ikinci yarıya iyi başlamanın kendileri adına önemli olduğunu kaydetti.

Ertuğrul Sağlam, "Sezonun ilk yarısını iyi kapatmıştık. İkinci yarıya da iyi başladık. Zorlu iklim şartlarında oynanan Konyaspor maçından istediğimiz sonuçla döndük. Bu maçtan sonra geleceğe umutla bakmak adına Kasımpaşa maçı daha da önemli hale gelmişti. Kendi sahamızda zayıf gibi görünen takım karşısında 2 farklı geriye düşmemize rağmen mücaeleyi bırakmayarak maçtan galibiyetle ayrılmasını bildik. Artık gelecek hafta kendi sahamızda oynayacağımız Gaziantepspor maçını düşünüyoruz. Camiamızın şampiyonluk havasına girmesi için mutlaka o maçı kazanmamız gerekiyor." dedi.

Kasımpaşa maçında yenilen goller konusunda da Ertuğrul Sağlam, "İstemediğimiz şekilde goller yemeye devam ediyoruz. Çok çalışıp bu hatalarımızı bir an önce bitirmeliyiz. Bu konuda daha fazla çalışma yapmamız gerekiyor. Gol yeme zaafımızı en aza gidermek için gerekli çalışmaları antrenmanlarda yapacağız." diye konuştu.

Bir basın mensubunun takıma yapılacak yabancı stoper transferi konusundaki sorusuna ise Sağlam, "Tespit edilen oyuncularla görüşmeler devam ediyor. Uygun şartlar olursa bir oyuncu alacağız. Önümüzdeki hafta sonuna kadar transfer biter diye bekliyorum" şeklinde cevap verdi.

Sağlam, bugünkü maça 3'lü savunma oyuncusu ile başlamasının sorulması üzerine şöyle konuştu: "Rakibimizin tek forvet oynayacağını biliyorduk, tek forvete karşı 3 defans oyuncusu yeterliydi. Hatta biz kanatlarda oynayan bir oyuncuyumuzu ortaya göndererek sistemimizi bir anda 2-6-2 gibi göründü. Ancak öyle çok kapsamlı bir sistem değişikliği yapmadık, sadece oyuncuların mevkilerini değiştirdik. Rakibimize göre bir oyun anlayışımız olacaktır."

-TÜTÜNEKER: "DÜŞSEK BİLE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ"

Kasımpaşa Teknik Direktörü Uğur Tütüneker de, karşılaşmaya güzel başladıklarını ancak sonucu getiremediklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Tütüneker, "Karşılaşmaya güzel başlangıç yaptık. 2 gol bularak öne geçtik. Ancak skor 2-2'ye gelince futbolcularım sanki mağlup olmuşlar gibi başları öne düştü. Bun rağmen iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum. Bu ligden düşsek de iyi mücadele ortaya koymak istiyoruz. Sonuna kadar mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Bir basın mensubunun takviye yapılıp yapılmayacağı şeklindeki soruya Uğur Tütüneker, "Takviye gözükmüyor. Şu ana kadar olsa yapılırdı. Gerçi görüştüğümüz birkaç futbolcu var. Ama onlarda üst seviyede oyuncu değiller. Takviye gelebilir de gelmeyebilirde. Mevcut kadro ile yolumuza devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: CHA