Beşiktaş'ın Yeni Transferleri Nobre Ve Delgado, Basın Mensuplarının Karşısına Çıktılar

Beşiktaş'ın İki Yeni Transferi Marcio Nobre Ve Mathias Delgado, Fransa Kampının Üçüncü Gününde Basın Toplantısı Düzenledi.

Beşiktaş'ın Yeni Transferleri Nobre Ve Delgado, Basın Mensuplarının Karşısına Çıktılar

Beşiktaş`ın iki yeni transferi Marcio Nobre ve Mathias Delgado, Fransa kampının üçüncü gününde basın toplantısı düzenledi.

Her iki futbolcu da siyah beyazlı takımda çok iyi karşılandıklarını ve içinde bulundukları ortamdan gayet memnun olduklarını ifade ettiler. Yeni kurulan bir takımın parçası olmaktan mutlu olduklarını ve zaman geçtikçe herşeyin daha güzel olacağını söylediler.

Marcio Nobre, Fenerbahçe`deki yılları ve gelecek ile ilgili beklentileri hakkında sorulan sorulara şu yanıtları verdi:
¨Beşiktaş`ta çok iyi bir şekilde karşılandım. Benim açımdan Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki en büyük fark, göstereceğim performans olacak. İki takım arasında karşılaştırma yapmak zor. İki buçuk yıldır Fenerbahçe`deydim, Beşiktaş`a geleli daha 4 gün oldu. Hiçbirimiz buraya kurtarıcı olarak gelmedik. Ortada oluşturulan yeni bir takım var. Biz de bu takımın birer parçalarıyız. Başarılı olmak için herkes elinden geleni yapacak. Fenerbahçe`de başarılar yakalarken bir süre sonra kendrimize olan güvenimiz ortaya çıkmıştı. Burada da o kapasiteyi görüyorum. Beşiktaş`a geldiğim için bunları söylemiyorum, ama Fenerbahçe`deyken en zor maçlar İnönü`deki Beşiktaş karşılaşmaları olurdu. Sahanın daha ufak olması ve tribünlerin sahaya yakınlığı bizi zorlardı. Galatasaray ile Ali Samiyen`de oynadığımız maçlarda o kadar zorlanmazdık.

Ben Fenerbahçe`deyken şampiyonluğu kaybetmemizin son maçtaki skora bağlamıyorum. Denizlispor kaybederse küme düşecekti. Biz kaybedersek şampiyonluk gidecekti. Bunun için şampiyon olamadık. Daha önceki haftalar kaybettiğimiz puanların etkisi daha fazlaydı. Christoph Daum`la da bazen aramda sorunlar yaşanmıştı ama hepsi geride kaldı.¨

Hazırlık dönemini de değerlendiren Brezilyalı futbolcu, ¨Hazırlık dönemi futbolcular için acı dönemidir. Burada bütün kaslarımız ağrır. Ama lig başlayınca gerçek performanslarımızı ortaya koyacağımıza eminim. Benim formamın arkasına hangi ismin yazdırılacağı konuşuluyor. Ama formamın arkasında yazan isim benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Önemli olan o formayla göstereceğim performans ve yakalayacağım başarılar. Şu anda kaç tane gol atacağımla ilgili bir rakam veremem. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım¨ dedi.

Dünya Kupası`nda favori takımının Portekiz olduğunu belirten Nobre, ¨Dünya Kupası`nda bence Arjantin final maçlarını erken yaptı. Portekiz`in kupayı almasını çok istiyorum. Son Dünya Kupası`nda Brezilya adına yaşanan hayal kırıklığının ardından takımda birçok değişikliğin olacağına eminim¨ diye konuştu.

DELGADO : ¨YILDIZ OYUNCU AYRIMI YAPMAM, TAKIMDAKİ ARKADAŞLARIMIZLA ARAMIZDA SADECE TECRÜBE FARKI VAR¨

Mathias Delgado ise, Beşiktaş`a gelelei az süre olmasına rağmen, her geçen gün daha da bağlandığını ifade ederek, ¨Basel ile Beşiktaş arasında teknik açıdan bir fark yok. Fiziki açıdan daha fazla çalıştığımızı söyleyebilirim. Daha önceden Beşiktaş`ta oynayan oyuncuları tanımıyordum. Eski oyuncuların sayısının da az olduğunu buraya gelince öğrendim. Genç oyuncu sayısının fazla olduğu doğrudur. Yıldız veya yıldız oyuncu ayrımı yapmıyorum. Bana göre hepimiz aynı seviyedeyiz. Sadece bazı oyuncuların tecrübesi daha fazla. Oynadığı ülkeler daha farklı. Biz tecrübemizle tecrübesiz olan oyunculara örnek olup, hep beraber başarıya ulaşmalıyız. Çok fazla maç seyretmeyi seven bir insan değilim. Türkiye`deki futbol hakkında da fazla bir bilgim yoktu. Yavaş yavaş ortamı ve insanları tanıyorum. Amacım burda çok çalışıp şampiyonluğa ve diğer hedeflerimize ulaşmak. Ben sahadaki bütün sorumluluğu almaya hazırım. Bana verilen her görevi başarı ile yerine getireceğime inanıyorum¨ şeklinde konuştu.

Sergen gibi idol olmuş bir oyuncunun arkasından gelmesenin de kendisini gururlandırdığını ifade eden Delgado şöyle konuştu:

¨Onun bıraktığı bayrağı devralıp daha ileriye götüreceğime eminim. Nobre`yle de iyi anlaşacağımıza inanıyorum. Ona vereceğim paslarla, goller atması ve gol kralı olması için elimden geleni yapacağım. Umarım bir an önce uyum sorununu hallederek, birbirimizle kaynaşırız ve herkes nasıl takım olacağımızı görür.¨

Kaynak: DHA